Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az ebay-on szeretnék venni...

Az ebay-on szeretnék venni egy videókártyát, és azt tapasztalom, hogy egyes hírdetéseknél nem ír behozatali díjat (pedig nem unios tagállam), ez azt jelenti, hogy nem is kell ilyesmit fizetni érte?

Figyelt kérdés

2015. febr. 14. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, ez semmi ilyet nem jelent. Maximum azt, hogy az illető nem postáz Magyarországra.
2015. febr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
30 dollárért szállítják le, ide Magyarországra is.Csak a 'Szállítás' rész a nem volt feltüntetve a behozatali díj.
2015. febr. 14. 21:19
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak a szállítás rész alatt nem volt...
2015. febr. 14. 21:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi a retek az a behozatali díj?


Én ilyent még nem láttam,ettem,szagoltam.


A képlet egyszerű:


Ha EUn kívülről veszel bármit az ebayen, akkor bizonyos összeg felett vámköteles. ( Kb 32%-ot számolj rá a vételárra ( amiben benne van a szállítási díj is )

Ha szerencséd van, átjön úgy a vámon, hogy nem kell fizetned érte. Ha nincs szerencséd akkor megfizeted a vámot.

Az ebay-en sosem tüntetik fel a vám + vámkezelési eljárást, max oda írják, hogy esteleg még azzal is számolnia kell a vevőnek.


Tapasztalatom szerint ha rendes szállítócéggel hozatod ( pl DHL ) akkor lesz vámkezelés, ha meg "csájnízekónómik" akkor van esély rá, hogy átcsúszik ( meg arra is, hogy megbugázzák ).

2015. febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

íme itt a példa:

[link]

ennél a terméknél semmi vám díjat nem ír.


De ennél pedig ír ilyen plusz költséget:


[link]

2015. febr. 15. 12:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem írja oda - még vámköteles.


Én továbbra sem értem mit nem értel, hiszen odaírja az "import charges" részhez:


"This amount includes applicable customs duties, taxes, brokerage and other fees. This amount is subject to change until you make payment. If you reside in an EU member state besides UK, import VAT on this purchase is not recoverable. For additional information, see the Global Shipping Program terms and conditions"


Egyébként az összeg szinte pontosan annyi amennyibe a vámköltség várhatóan kerül.

2015. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!