Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyha villanyszerelő bakancs...

Hogyha villanyszerelő bakancs van rajtam akkor nem ráz meg az áram?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha egy konnektorban megfogom konkrétan a fázist, és villanyszerelő bakancs van rajtam akkor nem fog megrázni az áram? (természetesen nem érek hozzá a falhoz, nem dőlök neki semminek, csak és kizárólag a fázist fogom meg)
2015. febr. 8. 20:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A fázisceruza ugye akkor világít, ha rajtam keresztül záródik az áramkör (fázis-föld). De ha a villanyszerelő bakancs teljes mértékben szigetelne akkor nem világítana a fázisceruza igaz? Mert világít, kipróbáltam. Kérlek javítsatok ki ha nincs igazam.
2015. febr. 8. 20:24
 2/11 anonim ***** válasza:
2015. febr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.!
2015. febr. 8. 20:35
 4/11 anonim ***** válasza:
nem biztos hogy nem ráz meg sok mindenen múlik pl "kérges" e a kezed, lelki állapot is számít! meg még 10000 dolog
2015. máj. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tehát pontosítsuk a kérdést, minősített villanyszerelő védőlábbeliről beszélünk? Akkor, ha az jó állapotú, akkor nem ráz meg. Azonban ezen cipő viselése nem teszi lehetővé a szándékos érintést! Ez egy baleset elleni védelem. A munkamódszert úgy kell meghatározni, hogy szándékosan ne kelljen csupasz kézzel megfogni a rázást.


A fázisceruza azért kicsit más kérdés. A fázisceruzához nem kell ohmos áram (a glimmlámpásban is gázon vagy vákuumon megy át a kraft), a cipő talpánál, ha elég nagy a kapacitás ahhoz, hogy a fázisceruzát az áram jelzésre rábírja, akkor oké. Ennek hiányában az ember kínból esetleg megfogja másik kezével a falat, amitől jobban világít, de ezt azért nem ajánlom - csak a viszonyok érzékeltetésére írom. Jártam már úgy, hogy létrán ülve vagy szőnyegpadlós helyiségben a padlón állva napfényes helyiségben egyszerűen nem láttam a jelzést, kénytelen voltam megfogni a falat. És úgy is jártam, hogy a fázisceruzázás közben a másik csuklóm hozzáért földelt vasszerkezethez, még meg is lepődtem, olyan jót rúgott. Ezen esetekben az is számít, mekkora erővel érinti az ember a fázisceruza tapintóját. Szóval, azzal csak óvatosan.

2015. aug. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
"vákumon megy át a kraft"?:D heeeeeee? az izzószálon megy át a "kraft" :D és azé nincs benne levegő tehát vákum van ott hogy ne égjen el az izzó szál
2015. aug. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Adtam ennyi időt, hogy magadtól jöhess rá, a glimmlámpa az nem izzó, nincs benne izzószál, vákuum viszont van benne, és azon át megy az áram... :) De ha nem jöttél rá közben (gondolom, akkor írtad volna, hogy bocsánat, ezt nem tudtad), hát akkor most megírtam.
2015. aug. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem tudtad volna megírhattad volna! De qvára nem a vákumon megy át az áram hanem a nemes gázon ami benne van. Bocs nem akarok ennyire király lenni de most nagyon király vagyok.:)
2015. aug. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Oké, 10 nap múlva válaszolok. :)
2015. aug. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
na mér? addig utána nézel?:D
2015. aug. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!