Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A Casio fx-991ES PLUS számológ...

A Casio fx-991ES PLUS számológép jó? Vagy van esetleg olcsóbb is, ami erre képes?

Figyelt kérdés

Szóval kell majd egyetemre, meg suliban is lassan jön az analízis és hát jó lenne ehhez egy olyan gép amit használni is tudok. Lehetőleg több soros (esetleg közönséges törtek megjelenítésére is képes) számológépet szeretnék. És nem akarok rá kiadni nagyon sokat


előre is köszönöm :)



2015. jan. 27. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, erre úgy fest képes a darab. És elég olcsó is.


Attól függ persze hogy hova fogsz járni de a számológép nagy segítségedre nem lesz ha bizonyítást kérnek vizsgán... és a tudás nagyja amúgy is hogy milyen képletet kell használni. Egy csomó egyetemen simán tiltanak is mindenféle gépet vizsgáról...

2015. jan. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Itt [link] egy review. Hasznos jószág valóban ennyiért de ahogy írtam: minden számológép hasznossága erősen véges. Főleg mert a legjobb számológép az a telefonod amiben megnyitod a www.wolframalpha.com -ot oszt jónapot... és azt nem fogják neked hagyni vizsgán.
2015. jan. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A casionak vannak egyszerű és olcsó, használható darabjai. Az én számológépem vagy 10 éves és imádom. Még sosem hagyott cserben. Háromszor cseréltem benne eddig elemet és hál'istennek sosem éles helyzetben kellett. Egyébként mérnöki alapdiplomám van, most csinálom a mestert, használatban volt/van rendesen.

Tapasztalatból mondom, hogy olyan számológépet ne vegyél és ne szokj hozzá, ami tud integrálni, deriválni, függvényt kirajzolni, stb. Ezeket ugyanis általában nem lehet zh-kon és vizsgákon használni, ahogy telefont sem. Maximum otthoni használatra, ellenőrzésre érdemes.

2015. jan. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!