Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül a föld alatti...

Mennyibe kerül a föld alatti kábel behozása a régi légkábel helyett?

Figyelt kérdés
Újra vezetékeltem az egész házat a gerinc 4mm-ről indul a házban alsó/felső szintre 2,5mm.en megy onnan a szobák 1,5mm-re vannak kötve a konyhának 2 szál fázis van lekötve 2-2mm a jobb teljesítmény eloszlás érdekében mert a konyhánk 10-15kW-ot is fel vehet a garázsig 3x4mm-re cseréltem ki szóval bivaly erősre megcsináltam és most fel van rakva a régi 20A-es kismegszakító és teljesítményt akarok növeltetni a E-ON-al Debrecenben illetve ha már megcsináltatnám a földkábelt milyen árba szabnák ki? a villanyoszlop az órától olyan 6-7m lehet
2015. jan. 4. 12:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy egyenlőre csak 32A-re van szükségem az ugye díjmentes, de majd a későbbiekben 3x25A szeretnék behozatni csak a földkábelt nem tudom milyen árban van.
2015. jan. 4. 12:27
 2/4 anonim ***** válasza:

földkábel árak:

5x16 mm²

[link]

[link]


4x16 mm²

[link]

[link]


[link]

[link]


megjegyzés: a "gerinc 4 mm" igencsak szűkös... (ha úgy érted, hogy a mérőszekrénytől a kismegszakító elosztó szekrényig tart... ennek uis, min. 10 mm² kellene lennie, de a 16 mm²-es lenne a megfelelő!

2015. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nemrég volt nálunk villanyszerelő, átkábelezés miatt.

Ez 120 ezer volt, a földkábelre 500 ezres körüli árat mondott.

2015. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én az átkábelezést megoldottam 40-45ből + a Wago 222 meg még másik had ne soroljam. A földkábelt meg valószínű jobb lesz, ha megveszek vagy 20m-t, mert kb annyi kell az megint 50ből kijön + a védőcső meg elvinni az oszlopig onnan az E-ON elintézi
2015. jan. 5. 16:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!