Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan rögzítsek egy kültéri...

Hogyan rögzítsek egy kültéri konnektort egy vas oszlophoz? Egy villanyoszlop tetejére kéne rögzíteni. Lent.

Figyelt kérdés

Ehhez hasonló konnektor: [link]

Arra gondoltam, hogy kifúrok a konnektor hátlapján két lyukat, és az oszlopon is, és csavarokkal rögzítem.

A konnektorba menne bele ez a T elosztó: [link]


Ez így megoldható? (1,5 m magasban lenne).



2015. jan. 3. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Melyik országban élsz?
2015. jan. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
leírás a válaszban.
2015. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Ez a konnektor típus falra, vagy lécre való. Ha vasra szereled, abból nagyon könnyen áramütés, rövidzárlat lehet. Esetleg ragasztást ajánlok, de a vezetéket is stabilan kell rögzíteni. Az esetleg mehet az oszlopon belül.
2015. jan. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A vezeték természetesen az oszlopon belül menne.

Úgy jobb lenne, hogy először egy lécre rögzítem rá, aztán a lécet csavarokkal az oszlopra?


(nem kint az utcán, az udvarban lenne így megoldva)

2015. jan. 3. 22:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Az oszlopod gondolom egy cső, amire rögzíteni akarod. Nyugodtan felcsavarozhatod rá önmetsző csavarral ( [link] ).

Egyik dolog amire figyelni kell, hogy feküdjön fel a felületre a tömítés miatt, amit nehéz megoldani.

A másik, hogy a csövet földelni kell.

Harmadsorban kültéren nem ajánlanám a T elosztót.

2015. jan. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy oldottam meg. Egylbként lehet kapni olyan kültéri konnektort, amin kívülről van fül. Azt lehet önmetcősel, és átmenővel is rögzíteni akár közvetlenül a vas oszlophoz is.
2015. jan. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát ha már megvettem ezt a kintit ,akkor szerintem ezzel fogom megcsinálni.

Az oszlop le van földelve.

Most ehhez hasonlóval van megoldva, de ebbe meg nagyon be csurog a víz. (igaz ki is csurog, de az nem a legjobb)

2015. jan. 4. 10:37
 8/9 A kérdező kommentje:
2015. jan. 4. 11:58
 9/9 anonim ***** válasza:
A vascsőre rögzíteni lehet egy kültéri szerelvénydobozt, arra a konnektort. A szerelvénydobozban meg lehet bontani a 3 eres vezetéket, és persze védeni kell az eső ellen Így szabályos. Ez a T elosztó nem szabványos (pontosabban nem Magyarországon szabványos), Itthon szabványos T elosztót viszont lehet használni, de nem szabályos állandóan benne hagyni.
2015. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!