Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van most egy Laptopom Dell...

Van most egy Laptopom Dell Inspiron 15r n5010 és mindig leáll. mit csináljak?

Figyelt kérdés

Amikor játszom kb 30-40p mulva lekapcsol (kilett bővitve 4gb ramról 6 ra de 8 ra lesz)i5 proci

És nem rég kaptam egy olyan hiba üzenetet hogy kérem a gyári töltőt csatlakoztassa mert ez nem tölti vagy mi vagy legalább 90W feletitt



2014. dec. 25. 23:13
 1/5 anonim válasza:
Kérd vissza a pénzedet! Látszik, hogy D E L L !!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. dec. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ de ha értenél ehez akkor valami rendes válszt...
2014. dec. 26. 10:17
 3/5 anonim válasza:

Kicsit komolytalan válasznak tűnhetett, pedig igaz amit mondtam... Két hónapja vásároltam én is egy ilyen készüléket. Ugyan ezt csinálta, de nálam nem csak a játékoknál hanem a mérnöki tervező programoknál is. Vissza vittem az üzletbe ahol vettem, nevét nem írom le, mert nem reklámozhatunk. Ott voltam 2 órát amire azt mondták,hogy javítani nem lehet, széria hiba. Vissza kaptam a vétel árat és vásároltam helyette egy Asus X550LNV-t. A tuti az volt az egészben, hogy az eladó megjegyezte amikor bementem és elmondtam a problémámat, hogy ma már megint. Sorra vitték vissza az ár-érték arányban jónak tűnő gépet.

Szó szerint idézem az eladónak azt a mondatát amit távozáskor mondott: "Mázlista vagy, hogy megszabadultál tőle!"

2014. dec. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Figyelj én akkor úgy megutáltam a laptopokat,hogy 2011-be nem is vettem már. Röghöz kötve asztali gépemmel dolgoztam, és most vettem magamat rá '14-be, hogy megvegyem azt az asus-t.
2014. dec. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ez két hiba is lehet. A gyári töltős üzenetnél valószínűleg a pocsékul tervezett és legyártott töltőcsatlakozónak eltörött a középső "adat" csatlakozása. Ilyen esetben régebbi gépeket (d630) teljesítményét lehúzta a rendszer.


Ennek a típusnak gyári hibája az eltervezett hűtés. Szét kell szedni, a CPU-ról és a GPU-ról levakarni az odaszáradt hőpasztát és friss pasztával pótolni ugyanolyan vastagon! Ha vékonyan kened, újra le fog állni.

Hűtőbordákból fújd ki a port.

Bekapcsolás után lépj be a biosba, hagyd ott. Ha kikapcsol, akkor még több paszta kell.

Ezt a hőleoldást a windows felülírja és a legvégső esetben kapcsol csak le.

Ha a túlmelegedés miatt sérült a GPU forrasztása (sok kékhalál, lefagyás, csíkos kép, 7 csipogós hibajelzés) akkor vissza kell melegíteni.


https://www.youtube.com/watch?v=g1Ww5N1qF2M

Hőlégfúvó is jó.

2015. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!