Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom "befogni" a...

Hogyan tudom "befogni" a rádiójeleket és áramot csinálni belőlük?

Figyelt kérdés

Hallotam egy olyat, hogy a levegőben lévő rádió hullámokat egy nagy antennával és 1-2+ alketrésszel be lehet gyűjteni és lesz áram. :)


Mondták, hogy nagyon kevés, de nekem csak egy LEDhez kellene.

Kísérlet céljából.

Most nem rég kezdtem elektronikát tanulni és elkezdtem 1-2 egyszerűbb érdekesebb dolgot megépíteni.


Esetleg ha valaki tudna valamilyen kapcsolási rajzot küldeni azt nagyon megköszönném.


2014. dec. 14. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen ezt csinálod, amikor befogsz az antennával egy jelet, és annak az árama (erősítés után) megszólaltatja a rádiót.
2014. dec. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ja igen ezt tudom, de ezt, hogy tudnám pl: egy akkuba vagy egy kis kondenzátorba bevezetni?

Úgy tudom, hogy kell hozzá néhány dióda egyenirányítás céljából és kondenzátor is.

(ez utóbbit nem tudom miért)

Nem az energiatároló kondira értem.

2014. dec. 14. 20:11
 3/11 anonim ***** válasza:

Itt egy rajz:

[link]

A fejhallgató helyére kösd a LED-et (esetleg akksit, de annyi energiához marhanagy antenna fog kelleni)

2014. dec. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Esélytelen.

Egy antennából levehető jel párszáz mikrovolt, esetleg nagyon kedvező esetben néhány millivolt. Kábeltévé gerincen lehet párszáz millivolt, de mire a szétosztás után a felhasználó antennacsatlakozójáhot ér, pár millivolt lesz.

Számottevő energiát így nem nyerhetsz, ha csak nem laksz egy középhullámú AM-adó közvetlen közelében, és nem építesz az adó frekvenciájára méretezett antennát.


A lakihegyi adó fénykorában volt olyan, hogy a földeken káposzta levelein is a Kossuth rádió szólt halkan az adó pár kilométeres körzetében...

2014. dec. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem, hogy szólna már egy levélen?

Ha a levél be is fogja a jeleket akkor is azok csak nagyfrekvenciás elektromágneses jelek. Nem pedig hanghullámok.

2014. dec. 15. 00:06
 6/11 anonim ***** válasza:

AM - amplitudomodulált jel volt, 540 kHz-en. Konyhanyelvre fordítva a térerő változott a moduláló hangfrekvenciás jelnek megfelelően a szomszédos káposztaleveleken, és mechanikai energiává alakították a rádióhullámokat.

Egy-két vélemény pro és kontra, a cikk második felében:

[link]

2014. dec. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a Kandón úgy tanították, hogy ez lehetséges, de cserébe illegális.
2014. dec. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy illegális.

Csak az a baromság, hogy ha befogod a jeleket akkor van energiát és ugyan úgy gátolod a jel továbbhaladását mintha vasbeton lenne a házadban és az le lenne földelve.


Ezért is írtam, hogy csak egy ledet szeretnék meghajtani vele. Nem egy fém házal akarom a teljes felületén begyűjteni a jeleket.

2014. dec. 15. 23:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy roppant egyszerű a dolog, vegyél/szerezz 20 méter drótot, és csinálj belőle egy ordas nagy hurkot (ne csak egy síkban, függőlegesen, vízsintesen is), és tegyél a két végére egy multimétert! Ha valamit mutat, win, tedd rá a LED-et, és nézd meg, világít-e. Ha világít, sikerült a kísérlet. Ha nem világít, akkor is sikerült a kísérlet. A tudomány jó móka. Majd írd le, mi történt!
2014. dec. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne csinálj semmilyen kisérletet.

Aki valamire, ami tény, azt mondja hogy baromság, ne kísérletezzen, mert még éretlen hozzá. Majd ha kinőtt a hisztis toporzékoló kiskölyök korszakából, na akkor, talán...

2014. dec. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!