Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan javithatnám a wifi...

Hogyan javithatnám a wifi jelerősségét?

Figyelt kérdés
kétszintes családi házban lakunk + egy padlás. a wifis tp-link tl-r460 tipusu routerem fent van a padláson, a probléma az, hogy nagyon gyenge a jelerőssége, például a fenti szobákban a routertől 4 méterre 1 fallal elválasztva 1, max 2-es a jelerősség telefonon és laptopon egyaránt. a földszinten egyáltalán nincsen internet. a szolgáltatóm upc, fiber power 25-ös netcsomagom van. valami tipp, hogy ezt a jelerősséget javitsam vagy hasonlo?

2014. nov. 21. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Közelebb kell vinni a routert. Ne a padláson szórja a jelet.


Esetleg vehetsz jelismétlőket. Ezeket kábelre kötöd, elhelyezed a lakásban és a közelben is lesz wifi.

2014. nov. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem letezik valami jel erősitő antenna vagy program, vagy nem a router baja ez megis? Ez a kabelezgetes nem fekszik... A padlasrol meg nemtudom lehozni a routert mert csak oda er be a kabel a kinti jelvevőtől.
2014. nov. 21. 22:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát. Vehetsz erősebb routert, antennákkal, de az drága móka lesz.
2014. nov. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nem lehet kábelt kihúzni, akkor ki lehetne használn a meglevő áramhálózatot - már ha egy fázison van - és powerline eszközöket használni.

Szóval a router egyik LAN portjából jövő kábelt be kell csatlakoztatni egy powerline adapterbe, majd a többi emeleten egy-egy hasonló eszközt beüzemelni.


Ezekből van olyan is, amelyekben wifi AP van beleépítve:

[link]

2014. nov. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen de ezen kivul letezik olyan megoldas ami nem koltseges es egyszeru? Pl lehet ra venni egy jobb antennat vagy valami program?
2014. nov. 22. 16:40
 6/10 anonim ***** válasza:

"Csodaprogram" nincs.


A jobb antennával azt éred el, hogy bár nagyobb lesz a leadott teljesítmény, így jobban áthidalhatóak az elnyelődésből származó veszteségek, de mivel beltéren vagyunk a tereptárgyakról történő reflexió miatt növekedni fog az visszaverődésből származó interferencia is.

2014. nov. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egy antennacserétől a kimenő teljesítmény sem nő meg, de lehet rosszul tudom. Csak az irányát tudod jobban behatárolni - az meg sokat nem segít.


Csodaprogram nincsen, de választhatsz hogy 20 vagy 120ezerből akarod megcsinálni. Kinek melyik számít költségesnek.

2014. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
minden ismerősömnek akinek ilyen tipusu házuk van és igy van elrendezve megfelelően működik. szerintem a router rossz akkor :/
2014. nov. 22. 22:33
 9/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem egy antennacserétől a kimenő teljesítmény sem nő meg, de lehet rosszul tudom. "

Nő, mivel a rádió adóteljesítményéhez hozzáadódik az antenna nyeresége.


Tehát ha van egy 20 dBm teljeítményű rádió, és arra ráhelyezünk egy 10 dBi nyereségű antennát, az antennán mérhető adóteljesítméby 30 dBm lesz.


"Csak az irányát tudod jobban behatárolni"

Az igaz, hogy minél nagyobb az antenna nyeresége, annál kisebb lesz a nyílásszöge, annál irányítottabb.

2014. nov. 23. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehet az megoldas hogy veszek egy masik routert? Elotte kiprobalom valamelyik havereval.
2014. nov. 23. 10:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!