Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az MTL (2x0,75) -ös vezetéket...

Az MTL (2x0,75) -ös vezetéket szabadtérre lehet használni, igaz?

Figyelt kérdés

Fizikai behatás nem éri, 220 V-ról, és a duplán szigetelt, lapos, 2 eres 0,75-ös kábelről van szó, kerti lámpákhoz vittem ki.


A fő kérdésem, hogy esetleg UV sugárzás árthat neki, elporlasztja vagy nyugodtan lehet azt ott hagyni plusz védelem nélkül?

(a levegőben lóg, mert a tetőről megy le, tehát tényleg nem jön szóba egyéb fizikai behatás lehetősége).



2014. nov. 17. 06:08
 1/4 Trafó1 ***** válasza:

1-nincs védő-nulla

2-vékonyka az a szigetelőréteg

3- nem erre találták ki

Talán kibír némi időt de én nem kockáztatnák, és te sem mert különben nem merültek volna fel kérdések benned.

De felmerültek tehát te neked sem tetszik igazán.

Cseréld le és feküdj le nyugodt lélekkel.

2014. nov. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

" 2 eres 0,75-ös kábelről van szó, kerti lámpákhoz vittem ki."


Ha a lámpatested fém, vagy fém szerkezetre szerelted, kellene a harmadik ér a védővezető feladatának betöltésére.

2014. nov. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha küldesz egy fotót akkor megmondjuk hogy kell helyesen bekötni.
2014. nov. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nem, a lámpatest vmi hőálló műanyag, és nem is fémre szereltem, hanem fára.


na meg eleve jó kérdés ez a harmadik ér, ha egyszer a kimenő csatlakozóig is csak 2 ér van, és abból ágaztattam le kifelé is.


És milyen típusú vezetéket látnátok jobbnak vagy mi tud ezzel történni? Az esővíz a gond vagy eleve magában az érintésvédelem vagy az UV szétporlasztja a kábelt vagy mi? Van 2 A áramerősségre kifejezetten kültéri kábel?


(oké, le is fotózhatom, de csak holnapra tudom)

2014. nov. 17. 11:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!