Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szellemképes lcd monitor?

Szellemképes lcd monitor?

Figyelt kérdés

üdv

van egy lcd monitor, ami kissé szellemképes: pl. ha kinyitom a startmenüt akkor látszik pár képponttal odébbig egy halvány folt szerűség

mi lehet a gond?

törött monitorkábel?(régifajta d-sub)

vagy valamilyen mágneses zavar? (hat az egyáltalán az lcd-kre?)

köszi ha valaki válaszol!


2010. jan. 27. 02:54
 1/5 anonim ***** válasza:

A mágneses tér az LCD képernyőre nem hat.

Lehet rossz minőségű kábel az oka ha csak a számítógép képén látszik a szellemkép. Ha a monitor saját menüjében is látod akkor lehet a monitor videó fokozatának a hibája.

2010. jan. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem akkor csinál ilyent a monitor,ha a kábel meg van törve. Csavarozd be rendesen a helyére.
2010. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na fene, elnyomtam hamarabb.. szóval csavarozd be rendesen a helyére ,nézd meg a kábel állapotát,esetleg más kábellel próbáld.
2010. jan. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ezzel a képpel le lehet próbálni a szellemképesség mértékét.

[link]


Az LCD monitorokhoz nem jó a hagyományos VGA kábel, mert nagyon érzékenyek a környezeti zavarokra. Lehet kapni zavarszűrő hengerekkel ellátott VGA kábelt ami jó az LCD monitorokhoz. De vigyázni kell mert a forgalomba lévő kábelek között van olyan ami nem jó LG flatron monitorhoz

mert egy láb hiányzik a középső sorból ,amit az LG monitorok használnak.A jelenség ilyen kábel bekötésekor a windows üdvözlő képernyő nem jelenítődik meg a monitoron .

Csak egy gyári menü hívja fel a figyelmet a kábelhibára ( nincs meg egy jel a kábel végén) LG gyári zavarszűrős VGA kábellel tökéletes zavarmentes a kép.


Ne feledjétek mindenképpen zavarszűrős kábel kell.

Ilyen:

[link]


Sziasztok


Edith

2010. ápr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok!

Előszőr is az előző válaszolónak ezer köszönet.Igaz elég régi a kérdés, de nekem most volt aktuális. Vettem egy monitort és olyan kábelt vettem aminek az egyik tüske nem volt gyárilag a csatin. Nem volt rajta az az árnyékoló henger sem. Szellemképes volt a monitor nem olyan durván, de elég idegesítő volt. Ma egyik spanomtól szerváltam rendes 15 pines, árnyékolóhengerrel ellátott kábelt és működik. Nagyon szép lett a képe, tű éles pedig full hd-re van belőve.Szóval megerősíteném ezt a dolgot, hogy igen, a kâbel a ludas, ha valaki ilyennel találkozik cserélje le normalis kábelre.

2021. febr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!