Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem működik a TP-link-es...

Miért nem működik a TP-link-es routerem?

Figyelt kérdés
Nos a helyzet a következő: be szeretnék üzemelni egy TP-linkes wifi routert. Van rajta 9 kis lámpa : Power , System , Wlan , 1 , 2 , 3 , 4 , Wan , QSS. ebből a Power folyamatosan ég , a System szabályosan míg a wlan szabálytalanul villog. De amint ráküldöm a netet a System megáll villogni a Wan felvillan, ezután pár másodpert és a router újraindul. Felállás után újfent ugyan ez. Mi a hiba és hogyan tudom megoldani?

2014. szept. 3. 17:17
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Új a router? Vagy volt már beüzemelve?

Igazából még rossz beállítások hatására se kéne újraindulgatnia, lehet hogy haldoklik.

2014. szept. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ajándékba kaptam még régebben de akkor is ez volt a gond. Visszavittem de elvileg megcsinálták mert ott működött rendesen.
2014. szept. 3. 20:26
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

Ezeket lenne érdemes megpróbálni:


Hard reset --> Firmware frissítés --> Újrakonfigurálás

2014. szept. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A hardresetet és az újrakonfigot még értem de mi az a frimware frissítés :)
2014. szept. 4. 08:42
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

Dióhéjba: A routeren futó "operációs rendszer" cseréje újabb verzióra.


https://www.youtube.com/watch?v=kFM9RjxgZnQ


Típusra és hardver verzióra nagyon figyelni kell! Ha rossz firmware -t töltesz le téglát csinálsz a routerből.


Frissítést csak vezetékes kapcsolattal szabad, csak egy gép legyen kapcsolatban vele amiről a frissítést végzed, a modemet is húzd ki a WAN portból!

2014. szept. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!