Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Jól gondolom hogy hibás a...

Jól gondolom hogy hibás a kapcsolási rajz?

Figyelt kérdés

Villanyszerelőnek tanulok és kicsit rászerettem volna edzeni az utolsó évemre, amikor ráakadtam erre a Csillag-Delta kapcsrajzra, amiről azt állapítottam meg hogy a vezérlő áramkör hibás.

Ugyanis az időrelé működtetője megkapja egyből a fázist, ami elkezd számolni, ha leszámolt behúz a záróérintkezője és öntartja a delta mágneskapcsolót, a működtető elött van egy delta retesz, ami ugye nyitja az időrelé záróérintkezőjét, de mivel ön van tartva ezért a delta mágneskapcsoló behúzva marad.

Van egy nyomógomb amivel öntartom a hálózati mágneskapcsolót, és behuzatom a másik ágban lévő hálozati záróérintkezőt, de mivel utána van egy delta nyitó retesz ami NYITVA van ugye mivel a delta mágneskapcsoló még mindíg be van húzva, ezért nem tudom elindítani csillagban, ami ugye normális.

A kérdés: Ha a rajz helyes lenne, hogy kapcsolnám át a motort deltából csillagba ha nem tudom kioldani a delta mágneskapcsolóját csak a nyitó nyomógombal? (Ha így teszem borul az egész áramút és kezdődik az egész elölről)


2014. aug. 31. 15:21
 1/4 A kérdező kommentje:
2014. aug. 31. 15:21
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sem tudom elmagyarázni, mit is akart a költő ezzel mondani. Jó lenne a működési leírása, mert így én is hibásnak nézem.
2014. aug. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Többször is átnéztem de még mindig kitartok amellett hogy rossz.
2014. aug. 31. 15:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Az időtrelé elé sorosan kellene a KY
2014. aug. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!