Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vannak olyan 3D TV-k amikhez...

Vannak olyan 3D TV-k amikhez nem kell szemüveg?

Figyelt kérdés

2014. aug. 29. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs.
2014. aug. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én se birom elképzelni h hogyan lehet megoldani, de azt hallottam van olyan
2014. aug. 29. 21:41
 3/6 L Norbert ***** válasza:
Van.De szerintem nincs forgalomban,de ha még forgalomban is lenne kegyetlen sok lenne az ára!
2014. aug. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Én se birom elképzelni h hogyan lehet megoldani, de azt hallottam van olyan"


Ismered a 3D képeslapokat?

Úhy működnek az ilyenek.


Nekem van egy 3D fotó kamra Fujifilm 3D W3

Annak ilyen, szemüveg nélkül nézhető képernyője van.

Ennek az a hátránya, hogy adott távolságból és oldal irányban is szűk tartományon belül lehet csak látni a térhatást.


Megoldható lesz ez majd másképp is, méghozzá félkörbe járhatóan, de ahhhoz legalább 16 egymás mellett elhelyezett kamerára lenne szükség és a megjelenítőnél ismennyi nézőpont lenne oldal irányban. Ezen a szög tartományon belül, amit ez le tud fedni, onnan lehet(ne) látni a térhatást szemüveg nélkül. Sőt, mivel ennyi kamera már ad egy oldal távolságot is, még ha nem is félkört, de annak a töredékét. Azon belül oldalt is mellé tudsz nézni, ha oldalra húzódsz kicsit.


Azt nem tudom, hogy ezt már megépítették-e, de elvileg így működhetne egy használható, szemüveg nélküli, különböző távolságokból és több néző által is nézhető tv.


Annak idején, még 1973 körül a mai 3D tv elvével mentem a hiki LCD-vel foglakozó mérnökéhez, Véghely Tamáshoz, egy fekete szakállas fiatal kutató mérnökhöz ezekkel az ötletekkel.


[link]


Akkor még megemlítettem neki a lentikuláris, (szemüveg nélküli), két nézőpontos 3D elvét is, amiről mára bebizonyosodott, hogy egyelőre a két képes változata csak kicsi méretű képernyőn működik, ha nagyon pontosan betartod a nézési távolságot és a megfelelő oldalsó pozíció közepét. Akkor mélységben jelenik meg a kép, ha ránézel.

2014. aug. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már létezik, de nem dobta egyik gyártó sem piacra!
2014. aug. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Médiamarktban láttam egyszer egy nagy képernyős bemutató példányt. Valami foci ment rajta, de hiába kerestem az optimális nézési távolságot és irányt, sehogy nem találtam rá, pedig tudtam mit kell keresni és mit várhatnék tőle elvileg. :)


Kérdeztem is, hogy ezek meg fognak majd jelenni valamikor vásárolható, jól használható darabként is? Mondta az eladó, hogy ez az egy bemutató darab és egyelőre nem fognak ilyent árulni. Viszont csak egy v. néhány napra kapták meg érdekességnek és másnap már el is viszik onnan.

..de nem is működött rajta élvezhetően a térhatás.

Vagy csak én nem találtam azt a nézőpontot. pedig mentem közelebb és távolabb és oldalra is próbáltam menni, hátha, de nem. :I


közben keresgéltem, hátha valamit akkor feltettek a netre a témával kapcsolatban. Azt nem leltem, de hasonló találatok vannak. Még én se néztem bele részletesen.

[link]

2014. aug. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!