Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudnék ilyet szerezni?

Hogy tudnék ilyet szerezni?

Figyelt kérdés

Hülyéskedni kéne olyan kis piezzo vagy minek hívják ami elektromos szikrákat szór, van aki ilyennel gyújtja meg otthon a tűzhelyet..

De olyn kéne ami elemes vagy akkus mert 220-at nemtudom elvinni :DDD


kb olyan erősségű lenne az ideális mint az öngyújtóban az a szikraizé :D


2010. jan. 13. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
olyan jót nevettem a kérdéseden :D:D amúgy tudom mire gondolsz, menj be egy 100 FT-osba xD vagy nem tudom .
2010. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

100 forintos, vagy valami hasonló boltban vegyél.

Aztán át kell építeni, ha használni akarod. Nekem sok ilyenem volt/van, egyszer egy 20 centis vastag kartoncsőbe építettem bele, 15 centis antennákkal. :D De van marokban elférő, szigszalaggal összetartott változatom is. :P Ha szétszeded, a gyári kapcsolója használhatatlan lesz, legjobb egy mikro-kapcsolót használni hozzá (pl. a lézer-pointerekben van ilyen kapcsoló, az tökéletes).

Ezek gyárilag 1-5V-tal működnek, adhatsz neki nagyobb feszültséget is, bár nem fog "nagyobbat rázni" csak a szikrák sűrűbben követik egymást. Volt aki 9V-ot kötött rá, hát akkor elég hamar tönkrement. :P 3V-tal (tehát két ceruzaelemmel) biztonságosan használhatod, azt még bírja.

Van még kérdésed? "Házi sokkoló" gyártásában profi vagyok. :D

2010. jan. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok, természetesen ezt akartam írni: Ezek gyárilag 1,5V-tal működnek
2010. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ írtam privit a 2.nak :DD
2010. jan. 13. 15:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!