Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vannak ugye a műholdak az...

Vannak ugye a műholdak az űrben, ezeken a napelemek, és a műholdak nem csak vannak, hanem pályán is maradnak, és ezt mivel érik el? Ha pályára vannak állítva, ott maradnak mindig, vagy valamivel folyamatosan igazítják az állásukat?

Figyelt kérdés
Az űrben/légüres térben csak sugárhajtművel lehet haladni?
2010. jan. 12. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
a földnek van egy bizonyos "vonzástere", ami egy darabig vonz onnantól taszít, és a 2 dolog közt vannak a műholdak...
2010. jan. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazítják persze, hacsak nem akarják kinyírni a műholdat. Pályakorrekció nélkül egy idő után elérné a légkört felső határát és megsemmisülne. Nem kell nagy pályakorrekció, ezért gondolom csak minimális energiaigényű minihajtóművel csinálják.
2010. jan. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképp igazítani sem lenne szükség (persze elhiszem, hogy igazítják...), de a Hold is ugyan ez a szisztémán alapul, a Föld gravitációja tartja pályán, csakúgy mint a műholdakat.
2010. jan. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

első válaszolónak:

"...a földnek van egy bizonyos "vonzástere", ami egy darabig vonz onnantól taszít..."

ezt azért a helyedben átgondolnám még egyszer... (persze lehet, hogy te felfedezted a negatív gravitációt, csak vigyázz, hogy le ne késd a stockholmi repülőt. udvariatlanság lenne a svéd királyt megvárakoztatni :)

*******************

a kérdésre:

vannak olyan műholdak, amelyek rendelkeznek hajtóművel, és vannak passzívak.

a keringési magasságtól függően, a passzívak valóban egy idő után "visszazuhannak" a földre, ti. a föld légköre gyak. a hold pályáján is túlnyúlik, vagyis a légköri fékezőhatás érvényesül. az más kérdés, hogy ez a fékezőhatás a magasságal rohamosan gyengül, így már a középmagas pályán keringő műholdak esetében is inkább elméleti, mint gyakorlati probléma.

a másik kérdésedre:

a légkörön kívül még sugárhajtóművel sem lehet repülni, mivel a sugárhajtómű a levegő oxigénjét hazsnálja a működése során.

a világürben a rakétahajtómű használható, amely - hagyományos hajtómű esetében- az égéshez szükséges oxigén egy tartályban magával viszi, ill., mivel a plyakorrekciókhoz valóban nincs szükség túl nagy tolóerőre, használják az ioonhajtóművet, amely igaz, hogy kis tolóerőt tud kifejteni, de viszonylag kevés üzemanyaggal is sokáig működőképes marad.

2010. jan. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A műholdaknak folyamatos pályakorrekcióra van szükségük, hiszen minden egyes fordulóval közelebb és közelebb kerülnek a légkö felső határához, amibe belépve elégnének.

A Föld körül keringő műholdakon túl vannak az úgynevezett geostacionárius pályán állók is, amelyek viszont mindig a bolygó egyazon pontja felett tartózkodnak. Ilyenek általában a távközlési, valamint a meteorológiai előrejelző műholdak, amelyeknek mindig egyazon területet kell lefedniük. Ez a magasság nagyjából 36 ezer kilométer magasságban van, azaz nagyjából egytized Hold távolságnyira.

2010. jan. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, mindent megtudtam belőlük ami édekelt.
2010. jan. 13. 08:51
 7/7 anonim ***** válasza:
A hatás ellenhatás elvén működik a műholdak pálya korrekciója. Vagyis elég ha egy kis fúvókán keresztül valamilyen gázt bocsájtanak ki és a műhold az ellenkező irányba a gáz kibocsájtás erejével fog elmozdulni.
2010. jan. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!