Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megtáplálni egy...

Csabi1993 kérdése:

Hogy lehetne megtáplálni egy 300 mW-os,3-5 v-os infralézer diódát?

Figyelt kérdés
Egy aktív éjjellátóhoz (PNV-57) szeretnék infravető készüléket társítani, és a legkézenfekvőbb megoldásnak az infralézert találtam.A fenti paraméterek tudatában milyen áramforrást kellene használnom, hogy 5-8 óráig folyamatosan működhessen az eszköz?Hogy kellene megépítenem az áramkört?Nem nagyon értek hozzá, bármilyen információ, tipp jól jöhet.Előre is köszi :)

2014. aug. 2. 21:26
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Értem, és ilyen stabilizátort is tudsz ajánlani, linkelni?
2014. aug. 4. 13:04
 12/17 A kérdező kommentje:
Értem, és erről hogy bizonyosodhatok meg?Nem akarom tönkretenni a cuccot semmi esetre sem.Gondolom ha rámérek simán a generátor kimenő pontjára úgy is 12 v-ot fog mutatni, és csak a lézernek küld elviekben 5 v-ot.Esetleg tudnál ajánlani még ilyen feszültség stabilizátort?
2014. aug. 4. 13:06
 13/17 anonim ***** válasza:

csak simán egy 7805-öst kell bekötni

[link]


Bármelyik elektronikai alkatrészboltban kapható.

2014. aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ahhá :) Értem, köszi, és ezt a cuccot hová és hogyan kell kötni?
2014. aug. 4. 15:22
 15/17 anonim ***** válasza:
Az áramgenerátor kimenetére kell kötni. Nem engedi a feszültséget 5V fölé. In lábra megy a generátor pozitív kivezetése, GND lábra a negatív kivezetése. Az OUT és GND lábakra lehet kötni a lézert.
2014. aug. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Jól van, egyenlőre ennyi kérdés merült akkor fel.A cucc kb 3 hét múlva érkezik meg, valahonnan a Világ másik feléről.Majd jelentkezem, ha van valami.Köszönöm mégegyszer a segítséget, üdv!
2014. aug. 4. 18:43
 17/17 A kérdező kommentje:

Hello!Megérkezett az infralézer dióda.Nos elég lehervasztó tapasztalataim vannak.Szóval a dióda mellé mégiscsak mellékeltek egy adaptert, ami ugye 100-240V AC, 50 Hz, 0.3 A bemenetű, a kimenet pedig 3V DC, 1A


Szóval rá is kötöttem a robogó akksira, de amikor megnéztem éjjellátóval, látom hogy nagyon gyenge fényt ad...Ezután rádugtam hálózatra, így sokkal erősebb fényt adott.Tehát gyenge neki az akksi.Mivel 12 v-os, és a lézernek csak 3 V kell, gyanítom laikusként hogy az áramerősség kevés neki.Vagyis most az a kérdés, hogy hogy lehetne akksiból kihozni 1A áramerősséget.Valahogy lehetséges ez?Esetleg ha 2 akksit sorba kötök, az megoldhatja a problémát?

2014. aug. 15. 17:30
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!