Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hol lehet vásárolni 300, vagy...

Hol lehet vásárolni 300, vagy 301 k-s rezisztort?

Figyelt kérdés
JIG csatlakozót szeretnék készíteni, a tégla android mobilomhoz.. már a csatlakozó részét elkészítettem, már csak a rezisztor kell...
2014. júl. 16. 01:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul ellenállásnak hívják.

Pl. rendelhetsz HEStore-ból:

[link]

2014. júl. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, és tudom hogy ellenállásnak hívják, csak azt gondoltam hogy hülyének néznek majd miatta :D am egy csak egy bibi van, nem tudok online vásárolni, mert egy 15 évesnek lenne bankszámlája, meg paypalja, vagy egyéb online bankszámlás biszbasza, meg amugyis ukrajnában élek, oda is postáznák?? am csak az érdekelne, hogy milyen üzletekben lehet kapni??
2014. júl. 16. 02:14
 3/7 A kérdező kommentje:
hülye kérdés, de házilag elő lehet állítani?? xD
2014. júl. 16. 02:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elektronikai boltokban lehet kapni, de abból mára nem maradt sok. Ha nem tudsz venni, akkor azt megpróbálhatod, hogy fogsz valami régi hulladék rádiót, és kiszeded belőle az ellenállást. Valószínűleg nem találsz benne pont 300kOhm-ost, de több darabot sorba/párhuzamosan kötve ki tudsz hozni egy körülbelül megfelelő értéket.
2014. júl. 16. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a sorbakötősdi nem működne.. egy JIGhez 300k-s ellenállás kell.. és láttam képeken, videókon, hogy 3at kötöttek egymás után, szal akkor az már 900 k-s lenne, a Jighez pedig 300, vagy 301 kell.. de azért kösz a válaszokat.. mihelyst lesz rá alkalmam felkeresek minden ilyen üzletet, és vásárolok egy rakattal :D
2014. júl. 16. 02:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha találsz 3 db 100kOhm-ost az sorbakötve éppen 300 lesz... Olyan hogy 301 kOhm-os ellenállás valószínűleg nem létezik. Az ellenállásokat elég nagy tűréssel gyártják, ha veszel egy 300-ast, az lehet, hogy 290 de az is hogy 310. Meg van adva mindegyikre a tűrés, van pontosabb és pontatlanabb. Az áramköröket úgy tervezik, hogy ne legyen ez probléma.
2014. júl. 16. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rádióamatőr, elektronikai alkatrész, híradástechnikai boltokban lehet kapni. Nagyon kommersz dolog, filléres tétel. Hogy nálatok hol van ilyen, azt passzolom.


Ahogy tökéletesen leírták, bontott ellenállásokból is ki lehet sakkozni a megfelelő értéket.

2014. júl. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!