Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Használhatom-e az alább...

Használhatom-e az alább ismertetett fejhallgatót számitógéphez?

Figyelt kérdés

A birtokomban van egy MD 806 BS jelű sztereó fejhallgató, a kagylókon egy-egy hangerőszabályozó is található.

A fejhallgató spirál csatlakozó kábele 6.3mm átm. jack dugasszal szerelt.

Műszaki jellemzői a következők:

Impedancia(a hangerő szabályozó állásától függően) 8 ohm(vagy nagyobb)

Terhelhetőség: 500mW

Átviteli sáv: 20-20000Hz

Kérdés:

1./ Ami fent is olvasható,

2./Mivel a jack dugót nem akarom leszerelni (mert esetenként magnóhoz is csatlakoztatom) kapható-e /és ha igen,hol?/ olyan csatlakozó átmenet, amelyikbe ezt a dugót bele lehet dugni, és a másik végén pedig olyan jack dugó van, amit a számitógép hangkimenetébe lehet dugni?

Kösazönöm a válaszod!


2010. jan. 8. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet venni 3,5 mm-es jackre fordító jack dugót. Nem nagy összeg. Az egyik vége nagy jack, a másik a "normális", 3,5-es. Ezt be a számítógépbe, ebbe pedig a nagy dugót.


Amúgy minden további nélkül használható a fülhallgató.

2010. jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 issti ***** válasza:
100%
Inkább olyan átalakítót vegyél aminél van legalább 10-20cm zsinór, egyik végén 6.3 aljzat, másikon 3.5 dugó, mert annak a súlya nem terheli le a PC aljzatot. Ezek a 3.5 aljzatok nagyon gyengék. Nem sokáig bírná recsegés nélkül, ha mozgatod a fülest.
2010. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Használhatod, bár nem kifejezetten erre való.

Átalakítóból én is a lengő változatot javaslom, akár hosszabb zsinórral is.

Azt nem tudom, mennyire fogja jól meghajtani a géped kimenete, ez csak a gyakorlatban derül majd ki. (Inkább a gyenge mikrofonokkal szokott baj lenni, a fejhallgatókkal nem, úgyhogy hajrá!)

2010. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Teljesen lelombozódtam.Az általatok javasolt átalakitóért elrohantam a legközelebbi (35km) Tescóba.Volt lengőcsatlakozós, nagy reményekkel indultam haza beüzemelni. A minőséginek ismert eredeti japán

"Tectronic" csődöt mondott.Meg sem nyikkant. Marad a gagyi, de ez legalább szól. Igaz,hogy esetenként a hangerőt, sem ezen, sem a gépen állitani nem lehet.

Jószándéku valaszaitokat - ismételten - köszönöm.

2010. jan. 8. 19:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem javaslom, hacsak nincs a számítógépednek kimondottan fejhallgató/hangszóró kimenete is. A számítógép vonali kimenete ugyanis elvárja a kOhm nagyságrendbe eső terhelést, nagyon nem szereti a kisebbet. (Sima műveleti erősítő szokott lenni a kimenő fokozat.) Célszerű venni egy (akár gagyi) aktív hangszórópárt, amin van fejhallgatócsatlakozó, és azon keresztül használni. Az abban lévő erősítő megoldja az impedanciaillesztést. Ráadásul akkor az asztalodra teheted a csatlakozót tartalmazó eszközt, és egy sima dugaszolható 3.5/6.3 jack fordítót tudsz használni.
2010. jan. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!