Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mikrovezérlő működne így?

Mikrovezérlő működne így?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, azért ne kövezzetek meg érte. Mostanában foglalkoztat az elektronika, viszont még csak analóg téren foglalkoztam vele. Most szemezgetek egy Arduino fejlesztő panellel (régen tanultam c++-t, ami ennek az alapja ahogy olvasgattam).

Na de a kérdés:

Működik-e ez úgy hogy felprogramozom a mikrovezérlőt aztán azt átteszem egy saját készítésű áramkörbe ahol szépen végzi a dolgát?

Ha igen akkor kell neki valami a tápfeszen kívül? Vagy csak tápfesz kell neki, test, be és kimenetek és végzi is a dolgát?


2014. jún. 27. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Működik. De kellenek hozzá kiegészítő elemek. Csak tápfesszel semmi nem megy rendesen...
2014. jún. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyári adatlap megmondja mi kell hozzá.
2014. jún. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az Arduino, egy Atmel AVR chipet tartalmaz, amely chipek belső RC oszcillátort is tartalmaznak. Ha az úgynevezett FUSE biteket jól állítod be, akkor pusztán tápfeszültséget kell adni az ATmel ATmega chipre és működik.


Egyébként szerintem jobban jársz egy programozóval pl. ISP vagy STK500 + egy boarddal. ASM/C nyelvek valók erre.. nem kell túlmisztifikálni ezzel a gyerekeknek való Arduinoval. :D Mindenki ezt majmolja..

2014. dec. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!