Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A TINA áramkör-szimuláló...

A TINA áramkör-szimuláló programban hogyan tudnék hálózati 230V-os VÁLTAKOZÓ ÁRAMot szimulálni?

Figyelt kérdés

A teljes verzió van meg, de ott is az áramforrásoknál mind csak egyenáramúakat látok, és csak váltakozó feszültséget tudok szimulálni, de váltakozó áramot azt nem.


Meg lehet ezt valahogy oldani praktikusan, vagy mindenképp nekem kell először egy DC/AC konvertert megcsinálni hozzá?


Az európai 230V - 50 Hz - átlag max. 16 amperes váltakozó áramot szeretném szimulálni, hogy maga a későbbi szimulált áramkör a programban arról fusson. Remélem érthető.

Szóval váltakozó ÁRAM szimulálására lenne szükségem, nem pedig (váltakozó) feszültségre.


Előre is köszönöm!


(a verzió amit használok "9.3.50.47 SF-DS")



2014. jún. 24. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Thevenin és Norton helyettestő képről hallottál?

A valóságos generátor egy feszültséggenerátorból, és egy vele sorba kapcsolt ellenállásból ( belső ellenállás ) áll.


Tehát veszel egy fesz. generátort ( 50 Hz, 230 V effektiv érték ), és sorba kötsz vele egy kOhm-os nagyságrendű ellenállást. ( ezen kialakul az áram ).


Ennyi a történet.

2014. jún. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Oooo..... Nem, sajnos meg nem hallottam. Most mar neked koszonhetoen legalabb ezzel tobbet tudok.


Azt viszont nem vagom, hogy miert oldodna meg a problema azzal, ha egy egyenaramu generator egyik kivezetesenel berakok egy nemistudom-milyen ohm-erteku ellenallast. Az ellenallas tudtommal csak keslelteti az aram folyasat vagy mi... De ebbol en nem ertem, hogy kaphatnek haromfazisu valtoaramot (marmint ami a konnektorbol folyik). Ugyanis az en esetemben a tervezett aramkor valtoaramrol tudna (elviekben) csak ugy mukodni, ahogy en szeretnem.


Azota azonban megiscsak talaltam egy olyat

2014. jún. 25. 10:47
 3/3 A kérdező kommentje:

Hogy /current generator/..... Istenem, a ku.va eletbe is, nem fogom ujrairni.... Utalom ezen nulliqs /okos/telefonokat, egyszer nem volt, hogy ne kellett volna a kommentet ujrairni. Nulliqs nemokos telefonok ezek, csak os rendszeruk van ami ul az eroforrasokon....


Mindegyis, a current-generatorral sem mukodnek a dolgok, de nem fogom most mar ujrairni.

2014. jún. 25. 11:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!