Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » TV-hez milyen koax kábelt...

TV-hez milyen koax kábelt kell venni? Hány ohmosat, milyen árnyékolásút, milyen vastagot? Illetve milyen elosztokat és erősítőket? Négy szobába kéne elvezetni a kábeleket.

Figyelt kérdés

2014. jún. 2. 09:21
 1/1 anonim válasza:
100%

Hát figyelj csak.

Az biztos, hogy neked RG6-os koax kábel kell, ami 75 Ohmos, és ha jó kábelt akarsz venni (jó képminőség stb miatt), akkor háromszoros árnyékolásút veszel, a vastagság meg olyan lesz amilyen (alap).

Akár kültérit is vehetsz ilyenben, mert én pl. kültérivel csináltam meg a padláson az egészet, sőt még a szobákba is az megy le (persze fehér színű, de acél-réz belsejű).

Az áron ne nagyon sprórolj, ha jót akarsz, de azért max 130 Forint/méter legyen. (Én 63-ért vettem, jó minőségűt).

Az F csatlakozók cink/réz legyenek, az elosztók (splitterek) pedig szintén jó minőségűek legyenek, és ha lehet minimum 5-1000 MHz-es tartományban (én 5-2400 MHz-est használok).


Kábelt bármelyik villany, illetve műszaki boltban tudsz venni, persze ha látod hogy gyenge az árnyékolása, vagy nem elég sűrű, akkor jobb ha rendelsz valahonnan.


Kábeleket itt találsz méterre:

[link]


Vagy ha márkás és tényleg jó kell (de azt mondom minek, ha a szolgáltatótól nem kapod jó kábelen/antennán keresztük a jelet:

[link] (A triset a legjobb, de a legdrágább is)


Csatlakkozókat itt, vagy azt tudsz boltban is, az már mindegy, lényeg, hogy RG6-ra legyen és NE KRIMPELHETŐ (F csatlakozóknál), hanem csavarós, mert a préselőshöz fogó is kell, ami jó drága:

[link]


[link]


Elosztókat itt (én innen rendeltem):

[link]



Az erősítővel meg úgy vagyok, hogy minek. Gyengét felesleges venni és már az is drága, a jobbak meg olyan 10e felett vannak, de ha rossz a jel nálatok, akkor vagy hívd ki a szolgáltatót (és csinálnak valamit esetleg adnak erősítőt), vagy majd ajánlunk valamit.

2014. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!