Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik összekötés lenne jó, a...

Melyik összekötés lenne jó, a soros vagy párhuzamos kapcsolás? Ezekhez mit lenne jó használni? Forrasztással illesztve is jó, vagy átalakító?

Figyelt kérdés

Eiffel tornyot akarok készíteni és szeretném ha lenne benne világítás. Nem hálózatról hanem elemről akarom működtetni. Ebayen néztem ezt a fajta LED-es izzót(1.link)

Ezeket mivel lehet működtetni jól, 9V-s elem vagy jó a 4 db 1,5V-os ceruza elem is? Ez a 2 kapcsoló közül melyik lenne jó hozzá. (2.3.link)


[link]

[link]

[link]



2014. jún. 1. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem erről akkor érdemes beszélni, ha már legalább a torony mechanikai t e r v e megvan, magát a tornyot nem is mertem írni.


Nincs a környéken egy elektronikai bolt, hogy mindent az ebay-ről vennél?

2014. jún. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Maga toronynak ezt a tervét szeretném követni és majd ebbe bele rakni. Ha az ebayen olcsóbb akkor onnan akarom rendelni! [link]
2014. jún. 1. 23:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Párhuzamosan kell majd kötnöd a LEDeket, és ki kell majd számolnod hozzá, hogy adott tápfeszültség mellett mekkora áramkorlátozó ellenállásra lesz szükséged.
2014. jún. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként léteznek készen kapható LEDszalagok is, amelyek méretre vághatóak. Lehet, hogy az lenne a legjobb megoldás a Te célodra. Abban már eleve be vannak kötve a LEDek párhuzamosan, nem kell neked összeforrasztani.
2014. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!