Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laptop melegedése okozza ezt?

Laptop melegedése okozza ezt?

Figyelt kérdés
Tehát van nekem egy viszonylag oké laptopom, amit játékra szoktam használni. A legújabb dolgok már nem (bár lehet hogy a végén kiderül, azok is) futnak el rajta, de pl még egy FC3 simán megvolt 30 fpssel medium/lowon. Viszont mostanában az van, hogy először úgy fut a játék ahogy szokott, de utána lemegy kb 10 fpsre, ott van egy darabig majd visszamegy. Melegebb is a laptop, jobban is zúg, ebből józan paraszti ésszel arra következtetek hogy van valami a hűtéssel, gondolom egyszerűen nem bírja bioshock infinitet :) Szóval 2 kérdés. Igazam van e - tényleg a melegedés okozza ezt a problémát? Ha igen, akkor megoldaná egy laptop hűtő (laptop cooler) vásárlása?

2014. máj. 20. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Valszeg a hűtés.

Nem hiszem hogy egy tálca segít.

Porold is ki.

2014. máj. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, kiporoltam amennyire lehet, de eléggé elbszott módon van összerakva az alja, és a procit a videókártyát és a ventillátort egyáltalán nem lehet elérni, csak akkor ha az egész alsó részt leszedem, de az meg nagyon nehéz, és amikor megpróbáltam feszült minden. De lehet hogy mégis megejtem azt is, de nem igazán hiszem hogy poros. A Ramot pl már megnéztem (kijjebb is van mint a fentiek) de az se volt poros egyáltalán.


Miért nem hiszed hogy nem segítene? :) kifejtenéd?

2014. máj. 20. 20:26
 3/6 A kérdező kommentje:

miért nem hiszed hogy segítene*


:)

2014. máj. 20. 20:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Szervizben kb 2-ezerért kiporolják teljesen. Szerintem korekt, megéri.

Azért nem segít, mert a letapadt finom szemű portól nehezebbek a ventilátor lapátok, meg a levegő sem tud áramlani.

Így ha a hűtőlamellákban is van por, hiába tolod neki lentről is a hideget, vagy próbálod húzni ki a meleget, nem segít. A levegő nem fog áramlani rendesen.


A por meg jó hőtartó.

2014. máj. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, így már minden világos :)


Akkor hétvégén kipucolom, ha nem lesz látványos javulás (értsd: nem maradnak abba a lag spikeok) akkor laptop hűtő. :) köszönöm mégegyszer

2014. máj. 20. 20:36
 6/6 A kérdező kommentje:

Csak egy kis update :D


A napokban újra elővettem a laptopom egy kis kockuláshoz, és most azzal kezdtem hogy erőteljesen befújtam többször is a ventillátorhoz, és minden egyes fújás után elkezdett zúgni, kipöfékelt egy adag port, majd folytatta a 'normál életmódot' egy kicsit alacsonyabb hőmérsékletű levegővel.


Miután ez megvolt vagy 10szer mindenféle lag spike megszűnt, és ráadásul kb 10 fokot hűlt a laptopom. :D


Csak gondoltam megosztom :D

2014. jún. 11. 15:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!