Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Wharfedale obsidian 600, Jamo...

Wharfedale obsidian 600, Jamo S 626 HCS 5. 0, vagy Yamaha Ns-f160+ns-p160?

Figyelt kérdés
5.0 Hangfalszettet szeretnék venni,Aktív mélynyomóval ki lenne egészítve,és a kérdésem az lenne,hogy melyik szól a legjobban,legeszebben,legerősebben. Film/zene egyaránt fontos.

2014. máj. 9. 13:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Még a Magnat supereme 1002 5.0 -is bele tartozna a kérdésbe
2014. máj. 9. 13:30
 2/9 Osynho ***** válasza:

Ha ezeket újan vennéd, akkor inkább ennyiért jobb használtat. :)


Milyen erősítőhöz lenne?

2014. máj. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ÉS MÉG a kef c5 5.0 szett. Sony str-de585 amúgy:D
2014. máj. 9. 13:45
 4/9 Osynho ***** válasza:

Az első 3-at ki is zárnám, ha zenét is hallgatnál, a Kef nem hangzik rosszul, de nem tudom ez konkrétan milyen.


Ajánlom a Mission m34i pack-ot. Nekem is m34 frontom van és elég jó. Persze rendes erősítővel. Sajnos az a Sony elég gyenge, zenére nem igazán való.


Jó még a Dali Concept 6 5.0 is. Mondjuk picit drágább. De ezt a kategóriát már vétek arra az erősítőre kötni.


Továbbra is azt mondom, hogy keress használt cuccokat, és akkor egy jobb erősítő is bele fog férni.

2014. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az erősítőmmel semmi baj,nagyon jól szól,most micro satelite system van rajta,és ezzel is lebontja a házat. És ha csak filmre néznénk,akkor az első 3 közül melyik a legjobb? Amúgy A KEF nekem is nagyon tetszik,csak azt nem értem,hogy annak csak mély-közép sugárzója van az összes többinek pedig MÉLY és külön a közép. Amúgy a Magnat szettről mit gondolsz?
2014. máj. 9. 22:32
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja amúgy a Kef-fel kapcsolatban. Nekem nem komolyzanére kell,hanem kell hogy üssön a basszus,bár a mélynyomóm elég jó
2014. máj. 9. 23:23
 7/9 Osynho ***** válasza:

Alapvetően más fogalmunk van a jó hifiről és a jó zenéről. Bár a jó basszus alap, de más dolgok is fontosak. :)


Szóval. Az az erősítő nem jó. :) Hogy neked tetszik az egy dolog, de hogy ezt miből szűrted le, azt nem tudom. Ha egy bögreszett van rákötve, akkor mégis honnan gondolod, hogy jól szól? :D Hallgattad komolyabb hangfalakkal?


A lebontja a házat kifejezésen mindig jókat mosolygok, amikor ilyen hangcuccoknál olvasom. :) Az az erősítő összesen 180W-ot képes felvenni. Na ebből vond le a hatásfokot, az egyéb fogyasztókat, a maradékot osszad el 5 felé és nagyjából megkapod, mennyit tud csatornánként. Nem sokat. Az én jelenegi erősítőm 570W-os táppal van ellátva, de nem mondom, hogy lebontja a házat. Mondjuk nem is arra való, ennyiből kijönne egy "b.sszadneki" gagyi végfok, meg 2 PA hangfal, az tolná a hangerőt. Más kérdés, hogy 5 percig nem bírnám a hangját. :D


A Mission mellett kezdetben egy 457-es Yamaha volt (valamivel komolyabb a te Sonydnál). Nem volt az igazi. Vettem egy használt Denon 2106-ot. Na vele kezdett el korrekt hangja lenni. Aztán nemrég ráfutottam egy Denon 4306 nagyvasra nevetséges összegért, ezért meg kellett vennem. Na most mondom azt, hogy kifutja magát a hangfal, ez az erősítő megérdemelne egy még jobb motyót. Ezt csak azért írom, mert egy ilyen kaliberű hangfal a tudása felét sem fogja nyújtani. Filmek alatt se.


Magnatot sose vennék, kommersz cucc, inkább használtat akkor.


"Nekem nem komolyzanére kell,hanem kell hogy üssön a basszus,bár a mélynyomóm elég jó"


Akkor ez nem a te cuccod. Keress mást. De rendes mélyhez rendes erő is kell, az a pár 10W nem fogja megváltani a világot.


Milyen subod van most?

2014. máj. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké,hogy 180-wattot vesz fel,de nézd meg a prospektusát teljesen,végig olvasd el és azért tud olyanokat amiket más erősítő nem. 100 wattot tud csatornánként ami egy 2003-as erősítőtől retek jó szerintem. A lebontja a házat kifejezés alatt azt értem,hogy 64 ből 40-es hangerőnél a kandalló üvege úgy remeg,hogy félek hogy betörik. A mélynyomóm amúgy Sony,100 wattos,nagyon jól szól,de olyan szettet keresek mellé ami azért méllyel is el van látva . EZEK közül a szettek közül(a magnatot is bele értve) tudnál nekem mondani egy legjobbat? VAGy esetleg valami rangsort. Köszi
2014. máj. 10. 08:48
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy írtam pár webshopnak és mindegyik azt mondta hogy nagyon karakteres az erősítőm és igen komoly hangja van:OO amúgy itt a subom :sony SA-WMS335( [link]
2014. máj. 10. 09:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!