Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehetséges egy akkumulátort...

Lehetséges egy akkumulátort egy idöben meriteni és tölteni vagy mindenképpen kell feszültség szabályzó mint az autókban is van?

Figyelt kérdés

Ez az egész abbol indult ki,hogy láttam a neten egy házi készitésü szélerömü készitésének a leirását. Megvan minden hogy hány db tekercs,hány db mágnes stb. Ez a saját készitésü generátor 24V 500W teljesit. De vannak amik akár 24V 2000w is teljesit. Arra gondoltam mi van ha nem szél hajtja hanem egy motor, mondjuk egy autó generátor. Elvben több energiát termelnék mint felhasználnák. De lehetséges az elöállitott energiábol felhasználni ilyen módon ?

Egyáltalában ki lehet hagyni az akkumulátort ?

Azon töröm az agyam, ha épitek egy generátort az az által elöállitott árammal müködtetni tudok-e egy motort ami hajta a generátort például 220v inerterrel ?


2014. ápr. 30. 20:15
 1/5 Tengor ***** válasza:
"Elvben több energiát termelnék mint felhasználnák." Ezt gondold át újra! Még elvben SEM, nem hogy gyakorlatban!
2014. ápr. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én ezt ugy értettem hogy például az a motor ami hajta a szerkezetet kevesebb áramot használ mint amit termel a szekezet.Mondjuk nem tudom mennyit fogyaszt egy autó generátor, hasbol mondjuk 500W -ot tippelek. A szerkezet viszont az inverterrel 220V 1000W -ot termelne. Viszont ahhoz hogy folyamatos legyen napi 24 órában kéne müködnie, illetve akkor amikor használni akarnám. Célszerü lenne egy akkumulátorban tárolni viszont szerintem 1-2 óra alatt lemerülne az aksi ha nincs után töltve. Ezt az után töltést például ugy oldom meg rendes hálozatról, vagy megoldható -e abbol az árambol tölteném amit termelek. Nah, ezzel van gondom. Tehát egy szél erömü rendszer lenne de nem szél hajtaná hanem egy autó generátor.
2014. máj. 1. 10:53
 3/5 Tengor ***** válasza:

Az energiamegmaradás törvényével szembe próbálsz menni, bárhogy is csűröd, csavarod a mondatokat. Ez nem jogi törvény, hogy ha így nézed, akkor ez, ha úgy nézed, akkor az. Ez fizikai törvény, nem lehet megkerülni.

Nem fogsz tudni több energiát kinyerni a rendszerből, mint amennyit befektetsz. Még csak azonos mennyiséget sem, mert a befektetett energia egy része súrlódás, ellenállás következtében elvész.

2014. máj. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor ez lenne a perpetum mobile.
2014. máj. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is igy tanultam,hogy nem lehetséges több vagy ugyannyi energiát kinyerni, mégis.. én próbálok hinni benne. hogy kell létezzen olyan megoldás. valószinüleg nem az amiben én mesterkedem.

Az akkumulátorral van egy ,hogy is mondjam, "esetem" ami véget inkább 100x kérdezek hülyeséget mintsem megismételjem.

Ugyanis volt olyan,lemerült az aksi a kocsiban, lusta voltam kiszerelni a helyéről. marha hosszúak voltak a csavarok, meg be is voltak rohadva. Levettem a sarukat és töltöttem kb 1 órát. Hogy elinduljon legalább. Kipróbáltam, nem indult. Rajta felejtettem a sarukat, gondoltam mi baj történhet, vagy inkább az a helyes meghatározás, nem gondoltam semmit, ráraktam a töltö saruit. Ráinditottam, nem indult. Gondolván a töltövel rábikázok. nem jött össze, arra gondoltam talán nem jó a töltö. Hülye szokás, senki ne próbálja ki. A autó sarui rajta voltak, és a töltö egyik csipesze, a másikkal ráütöttem a töltö csipeszére. hogy szikrázik-e, van-e benne áram. Hát volt, szikrázott nem is kicsit. felrobbant az akksi, bele a képembe az aku sav. A müanyag darabok milliméterrel mentek el a fejem mellett. rohanás vizcsap,mosdás.Igen, ne is mondjátok. Megdicsértem magam,..

Ezért lennék arra kiváncsi ha az aksira rávan kötve bármilyen fogyasztó, ha én rárakom az aku töltö csipeszeit, tölti az aksit vagy a töltöröl fog müködk a fogyasztó ? Netalán ismét felrobban ? és egyáltalában miért ?

2014. máj. 2. 21:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!