Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nehéz elektromos autót...

Miért nehéz elektromos autót építeni?

Figyelt kérdés
Pl. megvan egy kaszni, kell bele pár nagy teherautó akksi, egy erős DC motor. Miért bonyolult megépíteni? DC motor miatt, hogy drága?
2014. ápr. 22. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert az akkumulátorok a technika mai állása szerint egyszerűen nem képesek a tömegükhöz képes közel sem annyi energiát tárolni, mint a benzin.

Vagy beleraksz rengeteg akksit, amitől dögnehéz lesz a verda, és ennyi akksi annyiba is kerül, mint egy családi ház, vagy pedig csak a kisközértig tudsz eljutni egy töltéssel.


Vagy mégiscsak beleralsz plusz még egy benzinmotort is, "hatótávnövelőnek".

2014. ápr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem, de most már gyártanak jó nagy lítium-ion akksikat is.

Vagy, pl. 2-3db 225ah-s akksi azért befér egy kombi hátuljába, ez is kevés? 50kg darabja.

2014. ápr. 22. 23:56
 3/10 Tengor ***** válasza:

Kevés.

Egy (összeesküvés) elmélet szerint az akkuk mai gyártása azért olyan amilyen, mert az olaj lobbinak még nincs érdekében fejleszteni rajta.

2014. ápr. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3


És mint az összeesküvés elméletek minimum 90%-a, ez is jó nagy hülyeség.


Egyébként meg nézzünk meg egy Tesla Model S-t, egy töltéssel 300 mérföldet (közel 500 km) tud menni 55 mph-s átlagsebességgel, ami majdnem 90 km/h. Ez nem kevés, szóval ma már egyáltalán nem nehéz elektromos autót építeni, csak eddig (és még mindig) az olajlobbi ezt próbálta megakadályozni.

2014. ápr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tengor ***** válasza:
#4, ha leírod, kb amit én, akkor miért is hülyeség, amit írtam?
2014. ápr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Épp ezt akartam írni, ugyan azt írtátok...

Amúgy nem nehéz, itt nem a fizikai kivitelezés nehézsége miatt nincs érdembeni változás a piacon. Hanem az olajüzlet miatt, még is szerinted ha senki sem látogatná a benzinkutakat, a olajosok (ami az egyik legnagyobb, legtöbb pénzt megmozgató üzletág a világon a drog, fegyverkereskedelem és gyógyszeripar után) miből vesznek 15-20 luxusautót, 6-7 csillagos szállodát, arany franciaágyat?

2014. ápr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5


Elkezdtem írni, csak aztán töröltem, mert gondoltam felesleges, de akkor mégis csak leírom amit akkor akartam, mert ez így tényleg elég fura lett.


Igen, igazságalapja van annak az összeesküvés elméletnek, de te azt írtad, hogy az aksik tartanak ott, ahol, mert az olajcégek megakadályozzák a fejlődést. Ez így nem helyes, az aksik fejlődnek ahogy csak tudnak, az olajcégek csak azt akadályozzák meg, hogy egy elektromos autót pl. ne lehessen a Tesla-nak közvetlen a vásárlóknak eladni, csak valami egyéb úton keresztül (ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy amelyik államokban ezt sikerült megvalósítani, ott a Tesla eladások megszűntek), és még lehetne ilyeneket írni.

Tehát nem az aksik fejlődését akadályozzák meg, hanem az elektromos autók értékesítését, vagy direkt rontják az elektromos autók hírnevét, stb.

2014. ápr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tengor ***** válasza:
Biztos neked is igazad van, de nem túlságosan győztél meg, hogy amit én írtam az csak kitaláció...
2014. ápr. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, érdekes amit irtatok. Engem inkább a technikai része érdekel. Magam is építenék sajátot, csak sajnos az autóhoz nem értek :) csak kíváncsi vagyok mennyibe jönne ki. Nagy li-ion akksit nehezen találtam, csak ebayen 500 ezerért, de az nem is éri meg mert abból 5x új hagyományos akksit veszek. DC motorbol meg fogalmam sincs milyen kellene.
2014. ápr. 24. 08:23
 10/10 Tengor ***** válasza:

Ha számolsz, akkor ne csak az egyszeri beruházási költséget nézd, mert nagyot lehet koppanni!

Vedd figyelembe az élettartamot, a hatékonyságot, a teljesítmény / súly és teljesítmény / térfogat arányt is!

2014. ápr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!