Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Amennyiben lényegesen nagyobb...

Amennyiben lényegesen nagyobb teljesítményű invertert üzemeltetek, mint az átlagos fogyasztásom, gazdaságtalanul pazarlóvá válik-e a konfiguráció?

Figyelt kérdés
Olvasgattam 12V-ról üzemelő inverterekkel kapcsolatos hozzászólásokat. A következő kérdés vetődött fel, amit nem találtam az eddig elolvasott válaszokban. Kérdés: - Amennyiben lényegesen nagyobb teljesítményű invertert üzemeltetek, mint az átlagos fogyasztásom, gazdaságtalanul pazarlóvá válik-e a konfiguráció? - Konkrétan: 1.200W inverterrel 100W – 300W eszköz lenne használva, de néha 600w esetleg ennél nagyobb is. Gondolok olyasmire, hogy kéne fúrni egy lyukat, vagy egy – két percet használni a 400W síkköszörűt! Van-e ezzel kapcsolatos tapasztalat? Úgy érzékeltem, hogy nem olyan lényeges az árkülönbözet egy 500w-os és egy 1.200W-os között. (Nem Mon.)

2014. ápr. 20. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Természetesen valamivel nagyobb az üresjárati áramfelvétele a nagyobbnak, terhelés növekedésekor a különbség csökken, egy bizonyos teljesítmény felett, amit még a kisebb is bírna, már fordul a helyzet a nagyobb a javára.

Megéri a nagyobbat venni....

2014. ápr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Valahogy erre a válaszra számítottam. Mérlegelem egy inverter beszerzését, és dönteni kellene az 500W és az 1.200W között. A nagyobb, kb. 40%-al kerül többe.
2014. ápr. 20. 17:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Vedd a nagyobbat, de meglepetések is érhetnek.

Nekem nem megy róla a fordulatszabályzós fúrógép. (Tudni vélem az okát)

Nem teljesítményprobléma, mert az öreg szabályzó nélkülit szó nélkül viszi...

2014. ápr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Van két fő csapás az inverter fronton: a tiszta szinuszos kimenetű (pure sine), erről elméletileg mehet minden cucc. És van a módosított szinuszos (modified sine wave, ez olyan átmenet a négyszögjel és a szimuszhullám között) ami induktív fogyasztókat megszoptathat, akár tönkre is tehet. Családban van kamionos, azért gugliztam utána egyszer, hogy miért ment tönkre a drótnélküli fogkefe töltő az első használatkor, és tényleg így van :( Ennek a kérdésnek mindenképp nézz utána a vásárlás előtt. És szerintem is a nagyobbat érdemes megvenni, ha az árfekvés nem kritikus.
2014. ápr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást. Erről a szinuszos dologról már tájékozódtam valamennyire. Itt vannak az adatai:

Max continuous power: 1200W

No load current draw: <0.3A

Input DC voltage range: DC9.7V-15.5V

Output voltage range: AC220±5%

Output frequency range: 50±3Hz

Max outer temperature: <65℃

Max power efficiency: >90%

High voltage cut off level: 14.5V-15.5V

Low voltage alarm level: DC10.4-11V

Low voltage cut off level: DC9.7V-DC10.3V

Overload and short-circuit protection: Yes

Input voltage: DC12V

Output waveform: Modify sine wave

Cooling: Natural

Ezek szerint, ez sem az ideáéis változat, mert Modify sine wave rendszerű.

2014. ápr. 20. 21:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagy itt a ködösítés..

A valódi színuszos kb. 4*-es árban van, innen ismerszik meg.

A módosított színusz (na ez a hülyítés) azt jelentené, hogy valahonnan előállt egy színusz és az lett módosítva. De minek kéne azt módosítani, amit szeretnék?

Ezzel szemben: előállítanak, mert az a legkönnyebb, legolcsóbb, négyszöghullámot, ebből azért az elektronikában lévő induktivitások miatt lesz kb. trapézalakú jel. Persze mindegyik azért váltakozóáram és 50Hz. Esetleg akasztanak még utána jobbék valamiféle szűrőtagot, de az erősen terhelésfüggő, mármint a módosítás mértéke.

Kb. azért nem működnek a tirisztoros szabályzók (fúrógép, forrasztópákám hőfokszabályzója, stb) mert a színusz hullám fázishasításával dolgoznának, de hol itt a színusz??

2014. ápr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, az ár már mindjárt magasabb, ha a valódi szinuszosat nézegetem. De hát, a jó, sosem olcsó.
2014. ápr. 20. 22:44
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor az igazi az, mint ami az alanti leírásban szerepel. (Elnézést az Angolért attól, akinek ez nem oly egyszerű)

The High Performance Pure Sine Wave Power Inverter is your affordable necessity without sacrificing performance. The quiet running, robust, and reliable power converter connects standard universal 3 pin electrical devices of up to 1200w to a 12v vehicle battery. It delivers maximum 1200w output and is able to maintain continuous 400W-500W effortlessly. The Pure Since Wave allows you to enjoy a clean and powerful AC source completely free from signal interference. You can run high powered devices such as computers, microwaves and TVs from your car, four wheel drive (4WD), truck, caravan, and boat battery. The nicely compact unit can be easily store in your boot or under the seat.

2014. ápr. 20. 23:17
 9/10 A kérdező kommentje:

Elhatároztam magam, és megvettem egy ilyen tulajdonsággal rendelkező invertert:

Input voltage: DC 10.5v-15V

Output voltage: 210-240V

Continuous Power: 400W-500W(700 watt Continuous work 1 minutes)

Peak Power: 1200W

Frequency: 50HZ ±1%

Output Wave Form: Pure Sine Wave

Socket Type: universal Standard

Dimension: 18.5 x 9.5 x 5.5 cm

Weight: 1050g

Fuse:40AX2

Transfer efficiency:≥85%

Low Voltage Input Protection

High Voltage Output Protection

Thermal Protection

Short Circuit Protection

Output Overloading Protection

Köszönöm a szakmai segítséget itt a GYAKORIKÉRDÉSEK rovatban. Nagyon hasznos fórumnak tartom.

2014. ápr. 21. 10:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok hozzá, ezzel nem lesz bajod...

Nagyobb teljesítményű gépek indulásakor le-le tilthat, de gyorsan "visszaéled" és felpörgethető lesz.

Azért a 30-40A áramfelvételhez kell ám csatlakozó vezeték keresztmetszet és netán az sem árt, ha jár a motor.

Olykor nekem is kéne ilyen, még nem vetemedtem arra, hogy vegyek egyet.

2014. ápr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!