Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » SMA MAS830 multiméterrel...

SMA MAS830 multiméterrel amper mérése napelemnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még csak kezdő vagyok az elektronikában és az iskolában se volt erősségem sem a fizika, sem a matematika.

Van egy SMA (avagy somogyi) MAS830-as típusú digitális multiméterem és van pár napelem cellám tesztelgetni.

Hogyan tudnám megmérni a cellákon az ampert? A volt nem gond, az már megy, de fogalmam nincs, az ampert hogyan kell.

Köszönöm kedvességetek és segítségetek!



2014. márc. 28. 14:53
 1/2 Trafó1 ***** válasza:
Ha jól néztem a neten akkor 10A egyenáramot képes mérni feltételezem csak rövid ideig, tedd a mérőzsinórt a com és adc helyre a műszer alsó részén tekerd a méréshatár választót a 10A állásba ha jól láttam jobbra kicsit lefelé van utána a mérőzsinórral rácsatlakozhatsz a vezetékekre.
2014. márc. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! Sikerült!

Ezek szerint a fekete negatív mindig a com csatlakozóba kell, a pluszt kell átdugni bal(amper) vagy jobb(volt) szélbe.

Köszönöm!

2014. márc. 29. 09:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!