Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ki tudja nekem számolni...

Ki tudja nekem számolni valaki, hogy mennyibe kerül óránként az az áram, amit a lenti pasztörizáló gép egy óra alatt elfogyaszt maximális terhelés mellett?

Figyelt kérdés

Teljesítmény: 1000 l/óra

Max. pasztőrözési hőfok: 90 0C (72 - 78 0C)

Max. nyomás: 10 bár

Max. villamos teljesítmény: 13 KW

Max. felvett áram: 25 A

Hevítési mód: elektromos

Szekció szám: 2

Hőn tartási idő: 40 sec

Belépő bor hőmérséklet: 5 C0

Kilépő bor hőmérséklet: 12 C0

Hőszigetelés: poliuretán

Anyag minőség: /KO 33/ , /Wnr 1,4031/

Fajlagos energia fogyasztás: 7 W/liter

Hosszúság: 1500 mm

Szélesség: 500 mm

Magasság: 2300 mm

Súly: 230 kg



2014. márc. 15. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Felesleges volt ennyi adatot megadni.

Elég egyetlen egy, a max. villamos teljesítmény.

13 kW, vagyis 13 x 1 kWh árába kerül óránként. Mivel nem lakossági áramról megy, tippelni sem tudok, hogy te, mint közületi fogyasztó, mennyiért kapod az áramot.

Vedd elő az utolsó villanyszámlát, azon rajta van egy kWh ára. Bár azon rajta van sok más is külön tételként, szállítási veszteségtől kezdve minden...

Szóval az utolsó számlád végösszegét oszd el a számla alapját képező mérőállás különbséggel (a tárgyhavi és előző havi mérőállás különbsége), és így megkapod, hogy ténylegesen mennyibe kerül neked 1 kWh energia. Ezt az összeget megszorzod 13-al, és annyi lesz a gép fogyasztásának a költsége óránként, maximális teljesítményen.

2014. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

300-400 forint óránként.

Ez függ a használat intenzitásától, a gép működési karakterisztikájától, attól hogy üresen jár vagy termel éppen.

Ha nagyon hajtod akkor 600 forintnyi energiát is elhasználhat a max adatok szerint.

Természetesen ez csak hozzávetőleges, a villamos tarifától is függ ahogy előttem írták.

2014. márc. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én az éves számlából számoltam és olyan 43Ft/kWh jött ki.Lakossági tarifa.Max.terheléssel 559Ft/h-ra jön ki ezek szerint.
2014. márc. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amikor a kérdést kiírtam, nagyon siettem. Nem volt időm kiválogatni a fontos adatokat a számításhoz, csupán bemásoltam gyorsan az egészet, és léptem is tovább.... De azért még egyszer mindenkinek köszönöm a válaszát!
2014. márc. 20. 00:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!