Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melegszik a mosógép kábele?

Melegszik a mosógép kábele?

Figyelt kérdés
kiégett egy konektor a szobámba, és ami hozzá tartozik biztosíték azt lekapcsoltam, de így a fürdőbe sincs áram amibe a mosógép van bedugva, ezért a nappaliból van egy hosszabító bevezetve a fürdőbe, de amikor megfogtam a mosógép vezetékét éreztem hogy meleg, nem forró de érezhetően meleg, és ennek nem így kéne lennie szerintem..mi baja lehet vagy ez normális vagy lehet a hosszabító a ludas, és azért melegszik a mosógép kábele ? mert a hosszabító is meleg...?????
2014. jan. 18. 02:52
 1/8 A kérdező kommentje:
azt még hozzátenném, hogy a hosszabító nem gagyi hanem elég vastag kábeles régi fajta
2014. jan. 18. 03:02
 2/8 anonim válasza:
lehet langyos a mosógép kábele
2014. jan. 18. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de a "kiégett egy konnektor" rész után alapból minden abnormálisan számít. Az nem villanykörte, hogy csak úgy kiéghet, ode sürgősen szerelőt kéne hívni és cserélni az egész hálózatot.
2014. jan. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehetséges hogy melegek futkoznak a kábelbe.


Na a viccet félre téve,nincs feltekerve a hosszabító? Mert attól is melegedhet,hogy felvan tekerve.

Esetleg attól is,hogy nagyon sokat fogyaszt a mosogéped,és nem bírja a kis hoszabító.

2014. jan. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A konektor az en hulyesegem miatt eget ki , nincs feltrkerve , es mert a mosogep sokat fogyaszt akkor a mosogep kabele mert melegszik ?? Tehat a hosszabitot megertem de akkor a mosogepe ? Egyebkent utana mar nem melegedett nem is ertettem ????
2014. jan. 18. 12:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor melegszik amikor fűt.Akkor a legnagyobb az áramfelvétele.Ha az van ráírva a hosszabbítóra hogy max 3500W és tesco és eféle helyen vetted akkor ne csodálkozz.Nekem egy 2200W os mosógép volt rákötve egy 3500W os teherbírású OBI s hosszabbítóra.Már az első 10 percben majdnem elolvadt.
2014. jan. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tesco fele elektoromos boltba lett veve a vezetek eleg vastag es ugy lett az egyik vegere rakva 1 dugo masikra meg ugye amibe beledugod de ma volt a villanyszerelo azt mondta normalis foleg hogy 90fokon volt mosva
2014. jan. 19. 08:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, kézmeleg hőmérséklet teljesen normális. Ezekben a hosszabbítókban és háztartási gépekben 1,5 mm^2 keresztmetszetű vezeték van. Ennek 10 amper a terhelhetősége, tehát a mosógéped mikor fűt, közel maximális terhelésen használja folyamatosan a vezetéket (2000-2300 watt).
2014. jan. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!