Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Leírna nekem valaki mindent a...

Leírna nekem valaki mindent a rádiózásról, rádiófrekvenciákról, cb rádiókról?

Figyelt kérdés

2014. jan. 14. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindent???

Nem tudod mit kérsz..

2014. jan. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ne aggasszon, hogy a téma enyhén szólva is könyvtárakat tölt meg :) És ott azok a könyvek csak arra várnak, hogy elolvasd őket.
2014. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy szép nagy épület, a Szabadság-hídnál. A Műszaki Egyetem. A villamosmérnöki karon majd sok mindent elmondanak.Mire a mesterképzőt elvégzed, nagyjából lesz rálátásod arra, hogy mennyi mindent nem tudsz még...
2014. jan. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2014. jan. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Indulásnak fenti linken lehet nézelődni.

Frekvenciasávok, a klasszikusok: 80m, 40m, 20m. 15m, 10m

ezek rövidhullámok, itt még azért van 1-2.

Aztán vannak holdvisszaverőséses, auróra (északi fény) terjedéses, aztán van sok amatőr műhold, azok is használatosak.

Feljebb: 6m, 2m, 70cm, 23cm és van feljebb is. Ezek itt hullámhosszak. Mindegyiknek mások a terjedési tulaj térben és időben is.

Üzemmódok: CW (távíró), SSB ( u és L) FM, NBfm, és persze a digitális üzemmódok..

Antennák: sok kötetnyi könyvtárat tölthetne meg..

Olvass és ha tudsz már kérdezni, akkor választ is kapzs, de csak úgy vaktában nem fog menni... MINDENT?????

2014. jan. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha te leírsz itt nekem mindent pl. az emberi anyagcsere biológiájáról, lehet én is leírom pár ezer hozzászólásban a rádiózást nagy vonalakban. :D
2014. jan. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!