Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy éjjellátóhoz (PNV-57)...

Csabi1993 kérdése:

Egy éjjellátóhoz (PNV-57) szeretnék minél nagyobb infra fényt biztosítani. Arra gondoltam hogy egy fókuszálható Cree Led lámpa elé rakok be egy fényképezőkhöz gyártott IR szűrőt. Szerintetek működni fog? Ha nem, milyen megoldást tudnátok javasolni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 14. 20:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Pl a Chipcadben lehet ilyesmit venni 1900,-Ftért.

Viszont kell hozzá érteni, hogy beállítsd a működését és az áramot első üzembe helyezés előtt.

[link]


Itt van hol lehet megtalálni a boltot:

[link]


A panorámás átlátszó burkolatú lifttel kell felmenni hozzájuk. (kívülről be láthatsz a lift kabinba) A képen ott az ívelt burkolai részben fut, ahova a térképen a nyíl mutat.


Az áramkör honlapja is megtalálható:

[link]

2014. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Igen, ez jónak tűnik, és igazából nem értek hozzá, de én úgy tudom hogy a power infra led-hez 230 v kell, illetve abból kapja a bemenő feszültséget a tápegység...Amit linkeltél szerintem csak sima ledhez jó, amik megvilágítási távolsága max 10-15 m....Na most az nekem semmi.Legalább egy 50 m kellene.Vagy tévedek, és ez pont jó lenne hozzá?
2014. jan. 20. 17:26
 13/24 anonim ***** válasza:

Az infra power ledhez 1.8 V körüli feszültségre van szükség. Itt egy több chippel szerelt 5 Wattos példány:

[link]


Szerintem itt sorosan és párhuzamosan köthettek kettő-kettő darabot ami egy hővezető lapra lett szerelve, ezért írják, hogy 3-4 V az igénye.


Viszont ha rákötnél csak úgy 3 Voltot, akkor valószínüleg nem lenne rendesen meghajtva (alig világítana), ha meg rákötnél 4 Voltot akkor tönkre menne. Ennél (más lednél is) a feszültséget csak kb-re adják meg de az áram az amit biztosítani kell a megadott max áram értéket nem túllépve. A feszültség ilyenkor be áll a rá jellemző üzemi áramú nyitófeszültség (karakterisztika) és a hőfok függvényében.


Az, hogy 230 Voltról működik, hát persze, minden működik 230 voltról egy megfelelő tápegységen keresztül. Annak a kimenetén viszont a nagyon kényesen beállított paraméterek jelennek meg. A szükséges átfolyó áram és feszültség.

2014. jan. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Értem, szóval lényeg a lényeg, nincs power infra led amit egy 12 v-os kismotor akksiról tudnék működtetni?
2014. jan. 21. 17:30
 15/24 A kérdező kommentje:
Egyébként visszatérve a halogén vagy xenon izzós megoldásra, egy 12v-os kismotor akksiról sem tudnék működtetni egy 55w-osat?És a xenon izzónak van fénye infra tartományban?
2014. jan. 21. 18:09
 16/24 anonim ***** válasza:

"Értem, szóval lényeg a lényeg, nincs power infra led amit egy 12 v-os kismotor akksiról tudnék működtetni?"


Abból a 3-4 Voltos ledből három darabot sorodsan kapcsolsz és megfelelő ellenáláson keresztül megtáplálod, akkor működhet is elég brutálisan. Csak az áramra vigyázni kell nehogy feljebb menjen mint a megengedett, mert hamar tönkre mennek a ledek ha valami nincs rendben. Pl ha nem megfelelő a hűtése, akkor is tönkre megy. Ha nagyobb az áram ami átfolyik, akkor is tönkre megy.



"Egyébként visszatérve a halogén vagy xenon izzós megoldásra, egy 12v-os kismotor akksiról sem tudnék működtetni egy 55w-osat?És a xenon izzónak van fénye infra tartományban?"


Az izzóknak a hő sugárzása adja az infra tartományt.

Szóval mindegyiknek van ilyen ami izzószálas. Viszont az elé valami megfelelő szűrő kellene. Viszont nem az az igazán jó megoldás mert kell még hozzá megfelelő szűrő, ami nem lehet olcsó mulatság. Talán ennél olcsóbb lenne kész gyári infra reflektor.


Az nem tetszett meg, amit a gyári infra reflektorokról linkeltem?

2014. jan. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Értem, nos utána kérdeztem két szakinál is, ők azt mondták hogy power infrához mindenképp tápegység kell, az pedig mindenhogy 230 v-ról megy, az ellenállás pedig nem arra való.Tuti hogy működne?Infra szűrő nem probléma, 2-3000 ft max, sőt több rétegben fényképező-filmből is lehet csinálni.Szerintem megpróbálkozok xenon izzóval.
2014. jan. 22. 17:46
 18/24 A kérdező kommentje:
Amit linkeltél, az tetszeni tetszik de ezek a gyári infravetők térfigyelő kamerákhoz, csak 10-15 m-ig hatásosak
2014. jan. 22. 17:47
 19/24 anonim ***** válasza:

"kérdeztem két szakinál is, ők azt mondták hogy power infrához mindenképp tápegység kell, az pedig mindenhogy 230 v-ról megy, az ellenállás pedig nem arra való."


Lehet, hogy halogénes power infrára gondoltak, aminek a teljesítmény igénye hatalmas amit akku nem nagyon bír időben, ha távolabbra akarsz vele világítani.


Ha meg fényképező filmből vagy floppy lemezből készítesz infra szűrőt, az megolvad a hatalmas infra energia hatására. Tegyél csak egy 55Wattos halogén izzó közelébe valami műanyagot. Csak óvatosan, mert lángra lobbanhat miután megolvadt.


Egyszer egy kísérletileg bekapcsolt 250 Wattos halogén vonal izzó alatt 20 centivel egy fa lap elkezdett füstölögni és barnulni, amikor bekapcsoltam rövid időre az izzót. nyilván a 55 Wattos halogén csak pár centiről ilyen hatású, de a fogyasztása akkor is brutális és a hőterhelése nem tudom nem teszi-e tönkre akár a gyári infra szűrőt is. Legfeljebb akkor nem, ha kimondottan izzó elé való a szűrő. Ezek leginkább hő terhelés nélküli feladatokra, fotózáshoz való.


Mondod, a boltban az eladók azt mondták, hogy az ellenállás nem oda való és csak hálózati tápról működhet a ledes infra lámpa? :)) Ez mosolyogni való komolytalan vélemény.


Ők már csak tudják mert mindössze árulnak és láttak már ilyent, biztosan abból. :)


Viszont én így csináltam meg az autónyi fénnyel világító bringa lámpámat. A 10 Wattos fehér led 2 soros chip csoportja 0.8 Ohmos ellenálláson keresztül van rákötve az akkura. Igaz, ahhoz is és bármihez a hálózati 230 Voltról működő tápegység lenne az ideális mert az korlátlan működésű és töltögetni sem kell, de én egy 6 cellás 7.4V-os kamera akkuval és egy 0.8 Ohmos ellenállással ezt megoldottam. Ettől már be is állt a szükséges áram felső határa. Az alsót az akku aktuális töltöttségi állapota határozza meg. Kb csak 4-5 óra után tűnik fel, hogy már gyengébb a fénye kicsivel és 6 óra után is működik, de már tényleg észrevehetően kisebb fénnyel.


Ebből van három azonos akku-led-ellenállásból álló egység beépítve egy lencse mögé és rendkívül jól működik már évek óta, 5-6 éve biztosan és nyáron kb 6+ óráig bírja jó fénnyel. Télen a lítium-ion akku rossz hideg tűrése miatt, kb a fele az üzemidő.


Egyébként itt van egy videó róla, ahol egy ház mellett először néhány hagyományos bringa világítást lehet látni elsuhanni, aztán felkapcsolom a ledes áramköröket három vízszintes sávban. http://www.youtube.com/watch?v=mGLKpscbXD4

2014. jan. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"power infrához mindenképp tápegység kell"


Ehhez a bringa lámpához is elég komoly teljesítményű tápegység kell. Benne is van a váz táskában a körönként 1-1-1 (vagyis) db lítion-ion kamera akkuból álló táp.

2014. jan. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!