Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mozgás érzékelővel vezérelt...

Mozgás érzékelővel vezérelt kapcsolás?

Figyelt kérdés

Helló mindenkinek !


A segítségetek kérném tőletek, még pedig..


Van egy mozgás érzékelőm a napokba szereltem fel, a probléma az van vele, hogy egy váltó kapcsolóval csináltam azt, ha le van kapcsolva akkor a mozgásérzékelővel működik a világítás, de csak éjszaka.

Ha pedig fel van kapcsolva akkor meg állandóan világít. A probléma az van vele, hogy ha felkapcsolom akkor világít, de ha le akkor meg nem kapcsol le, olyan mint ha a mozgásérzékelőnek a reléje "öntartásba" lenne ! De van amikor nem csinálja ezt! Szerintetek mi lehet a probléma ?

Csatoltam a rajzot is, ahogyan elkészült !

Köszönöm előre is a válaszokat tőletek !


2014. jan. 1. 20:51
 1/2 anonim válasza:

Helló!

A mozgás érzékelő, ha úgy adsz neki áramot, hogy a ki és bekapcsolás között nem várod meg a pótméteren beállított időt, akkor nem kapcsolja ki a relét, ezért felesleges a váltókapcsoló, mert ha be-ki-be kapcsolod a mozgásérzékelőt egymás után, akkor egyfolytába fog világítani a lámpa.

2014. jan. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Itt egy kép a kapcsolásról, tessék.

[link]



Köszönöm szépen a válaszod ! Akkor te mit javasolnál, hogy helyesen működjön ?

De van amikor a mozgásérzékelő normálisan működik a beállított időre, de olyan is van vele, hogy a beállított időre sem kapcsol le, én erre gyanakszom inkább.

Van amikor meghúz a relé, de nem ejt el, én erre gondolok :S

2014. jan. 2. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!