Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha van nekem egy 3 voltal...

Ha van nekem egy 3 voltal működő fogyasztóm és 12 voltról akarom működtetni, akkor hogy tudod kiszámolni, hogy hány Ohm ellenállás kell nekem, hogy sikerüljön a művelet?

Figyelt kérdés
2013. dec. 29. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Feszültség osztó képlettel.

Sorba kötsz 2 ellenállást, legyen A és B. Te a B ellenállásról fogod levenni a 3 voltot. Akkor úgy kell kiszámolni az ellenállás arányokat, hogy A fogyasztón 9, B fogyasztón 3 volt essen. Bármilyen értékű ellenállás jó, aminek az aránya 9:3. Akár egy 9 ohmos és 3 ohmos, akár egy 18 ohmos és 6 ohmos, akár egy 1,35kohmos és egy 450 ohmos.

A teljesítménynél vedd figyelembe a fogyasztó teljesítményét. Mert ha negyed wattos kerámia ellenállásokból csinálod, a fogyasztó meg 10 wattos, az nem lesz hosszú életű.

2013. dec. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még azt hozzáteszem, a B ellenállás értékébe nem árt beleszámítani a fogyasztó ellenállását. :D
2013. dec. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2013. dec. 29. 11:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Ennél talán elegánsabb egy stabilizátor IC. Filléres vacak és nem kell az osztót feleslegesen füstöltetni.
2013. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!