Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Halogén izzók vannak a lámpáin...

Halogén izzók vannak a lámpáinkban. Van olyan LED izzó, ami jó lenne a helyükre? Állítólag kevesebbet fogyasztanak, és hosszabb az élettartamuk.

Figyelt kérdés
Kérek mindenkit,csak akkor válaszoljon,ha igazán ért hozzá!
2009. nov. 24. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Még nincs olyan. A halogén izzók az izzószálas fejlesztések csúcsát jelentik. A LED technológia fejlődési stádiumban van. Türelem.....
2009. nov. 25. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a világos választ!Azt hittem,nem tudok rendesen kérdezni a google-n...
2009. nov. 25. 07:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jól nézted a google-t. Ugyanis már kiválthatóak, csak kicsit még borsos az áruk, de ez nem volt a kérdésben. Itt nézz szét:

[link]

Én is ki akarom váltani a bejárati 150W-os halogén automata kapcsolású izzót, mert a macska miatt egész éjszaka világít. :-))

2009. nov. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pontosan itt van a helyettesítési táblázat:

[link]

(AZ első válaszoló kissé elmaradt a LED technológiától:-))

2009. nov. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó a táblázat! Sajna,az én G9-es halogén izzómnak nincs "párja"...Csak hasonló,de nem az igazi.Úgy tűnik,egyenlőre marad a halogén. :-(
2009. nov. 26. 09:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Én linkeltem a táblázatot. Hát, egy az egyben nem is lesz helyettesítője, már csak ezért sem mert a LED-ek kicsi (3-5 V) egyenárammal működnek, minimum a foglalatba be kell építeni egy meghajtó áramgenerátort, erre a G9 izzóban nincs lehetőség. Cserélni kell az egész lámpát sajna.
2009. nov. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát,lámpát cserélni azért nem fogok. Marad a halogén izzó.Köszönöm a válaszokat!
2009. dec. 1. 08:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!