Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektronikus gitárhoz készítet...

Elektronikus gitárhoz készítettem kábelt egy eres vezetékkel, sztereo jackekkel. Hiába próbálkozom, nem működik. Hogyan kéne megcsinálni? (részletek lentebb)

Figyelt kérdés
A kábel egyik végén egy kicsi, számítógépbe dugható jack, míg a másikon egy nagyobb, gitárba dugható van. Ugyebár a gitárhoz mono kábel kell, ezért a sztereo jackeket át kell variálni. Ez meg is történt, de hiába próbáltam a középső érintkezőt (2.) összeforrasztani először csücskén lévő érintkezővel (1.), majd a földdel (3.), nem működött egyik esetben sem. Nem szeretnék venni új kábelt, ugyanis így is 1200Ft-om ment csak a vezetékbe, ezért a "vegyél két eres kábelt" tanács nem sokat segít rajtam. Tudom, a legegyszerűbb az lett volna ha gitárkábelt veszek rögtön, de abban nincs kaland... (A számos jelölésekhez kép: www.el ma.it/IMA GES/Con net/jacks_n .jpg (szóközök nélkül))

2013. dec. 14. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy eres, árnyékolt vezeték, vagy csak szimplán egyeres? Mert egy vezetőszálon soha az életben nem fogsz tudni átvinni mono analóg jelet. Ahhoz kell test, és jel, ez két ér, vagy pedig ér+árnyékolás.
2013. dec. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha pedig Dual-monónak akarod bekötni, és kéteres vezetéked van, akkor a 3-asra kell kötni a testet, és 1-2-re pedig a jelet. De mindenképp kell két vezetőér, jel+árnyékolás. (a kérdés leírásában ez nem egyértelmű)
2013. dec. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, igazad van. Egy ér és egy árnyékolás. A gondom az, hogy próbáltam már a 2-est, és az 1-est összekötni, de nem volt jó, ugyanis egy másik jack-jack (képernyő hangszóróihoz való sztereó kábel + kicsi -> nagy jack átalakító) kábellel ugyanúgy már működésre tudtam bírni, csak ugye az zajos volt és rövid. Ekkor megpróbáltam a 2-est a 3-asra kötni, mert ugye a gitár jackeken a föld van a 2-es helyett is, de úgy sem működött. Akkor most újra próbáljam meg az 1-est a 2-essel összekötni?
2013. dec. 14. 18:14
 4/7 anonim ***** válasza:
A PC-hangkarik 'line in'-'mic in' bemenete szerintem mono, tehát igen egyszerű a bekötés. Az a dolog, hogy mi, hogyan fog szólni és a szofveres térben meg tudod e oldani, hogy a becsatlakozás eljusson addig, hogy valami hang is kijöjjön a hangszórókon, már egy másik kérdés.
2013. dec. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A vonalszintű, és a mikrofon bemenet is sztereó manapság, tehát ezzel nem lenne gond. Ha az 1-2-t összeforrasztva még mindig nem akar menni (elvileg kéne) akkor csak az árnyékolást, és a csatlakozó csúcsát kösd be, vedd fel mono-ba, aztán Audacity-vel fél perc alatt megcsinálod az álsztereó hangfájlod.
2013. dec. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még valami, ha a gitárnál is sztereó csatlakozót használsz, akkor a gitárnál 2-3 megy a testre (árnyékolás), és 1-re a jel, a kábel másik végén viszont 1-2-re megy a jel, 3-ra a test.
2013. dec. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes barkácsolgatni, csak baj lehet belőle. Vegyél egy külső hangkártyát, azzal tudsz csatlakozni a PC-hez. Előbb-utóbb úgyis szükséges lesz, ha ilyen összekötözgetős törekvéseid vannak. Javaslom kérj karira egyet)
2013. dec. 16. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!