Led mennyezeti lámpa kikapcsolt állapotban "dereng" - hol a hiba?
A kapcsolóban nincsen irányfény, ám váltókapcsolók vannak.
Nem vagyok szaki, csak az egyszerű leírásokat értem meg.
Köszi
"kapcsolónál 3 vezeték, mind a 3 be van dugva a kapcsolóba.
A feketénél jelez."
A kapcsolóban persze hogy ott a fázis a két játszószál valamelyikén. De még az sem jelent semmit, ha a csillárnál világít a fázisceruza, hiszen annak sem kell nagy áram. Rá kéne mérni műszerrel, hogy mégis mekkora feszültségről, és áramról van szó.
Sziasztok!
Általábab a ledes termékek, mint pl távírányítós lámpa, elektronikus kapcsolású ventillátor(páraérzékelős)vele párhuzamos egy lámpa, nem szakítják meg fizikálisan a vezetőt és így maradhat feszültség alatt az izzó. Megoldás lehet a leválasztó kapcsoló mondjuk egy páraérzékelős vele párhuzamosan kötött led-re. A távírányítos ledlámpákat meg kapcsolóval kell lekapcslni :). Esetleg nálam okosabbak---> foglalatos izzóknál megoldás lehet e a nem dimmelhető led a fenti esetben ?
Nem élvilágítós kapcsoló? Azon át tud folyni pár száz mikroamper, ami elég a derengéshez egy LED-nek.
Vagy a csőben is megszórhatja egy másik vezeték, akkor is ha jól van bekötve, és nem a nullát szakítja a kapcsoló.
Ahol ilyen volt, úgy védtük ki, hogy az egyik foglalatnál betettünk a fázis és a nulla közé egy 400V~ feszültségű 47nF kapacitású kondenzátort. kapacitív osztó alsó tagjaként minden olyan feszültséget megeszik, ami szomszéd vezetékről, vagy élvilágítós kapcsolón keresztül zavart okozhatna a LED-nek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!