Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Potencióméter 5v ventilátorhoz?

Potencióméter 5v ventilátorhoz?

Figyelt kérdés
Adott egy 5v 0.5A-s laptop venti aminek a sebességét szeretném variálni, mert máshova lesz beépítve. Szóval azt szeretném megtudni, hogy mekkora ellenállású és teljesítményű potméter kell?

2013. dec. 6. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ez illik hozzá a legjobban, egyszerű és nagyszerű kapcsolás, és bőven megvan egy 5W-s potméter árából.

2013. dec. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A gond csak az, hogy nem tudom nyomtatni áramkört, mert tintasugaras nyomtatóm van.
2013. dec. 7. 12:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Papír írószerben másolnak lézeressel, azzal megoldható, de ilyen egyszerű nyáknál a filces, körömlakkos megoldás is jó, vagy egyszerűen megrajzolni a mintát, és kis marófejjel kimarni.
2013. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És a filctollas megoldással, hogy működne? Nem csináltam még ilyet, csak halottam ezt-azt. Mire kell rajzolni? Mit kell csinálni hogy vezesse az áramot?
2013. dec. 7. 19:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha még soha nem csináltál, akkor használj univerzális nyákot


[link]


Csak be kell forrasztani az alkatrészeket, és összekötni a kapcsolási rajz szerint.



De itt sok tudnivaló van a nyák készítésről, ha utánaolvasol, akkor gyorsabb, mint a forrszemes.


[link]

2013. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És amúgy a vezérlést muszály ilyen bonyolultan kivitelezni, nem volna egyszerű csak egy kis potmétert berakni az áramkörbe? Valami ilyenre gondolok: [link]
2013. dec. 7. 21:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezek nem ekkora teljesítményre vannak tervezve. Legalább egy 3W-s potméter kellene. A legolcsóbb is 1200Ft. Ez a vezérlő meg feleannyiba kerül, és sokkal korrektebb megoldást ad. Persze egy kis hozzáértés kell hozzá.
2013. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm válaszod, akkor megprobalok nekiállni majd a forrpontos nyáknak, mert most xbox 360-ba kellene beleszerkeszteni aztán volt valami selejt mini potméter amit küldtem, de akkor ezek szerint ezért szar. Elöbb is ment a gép aztán se kép se hang, de hálisten nincs baja.
2013. dec. 7. 21:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Keress valakit hobbielektronikán a közeledben, mert ezt SMD kivitelben egy minimális helyen meg lehet csinálni. 2x2cm-be belel lehet úgy férni. Persze ha van hely bőven, akkor jó a forrpontos megoldás is.
2013. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!