Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hány wattos rádió kell ahhoz,...

Hány wattos rádió kell ahhoz, hogy elnyomjon egy rádióadást? Kb.5 m-ről menne az adás.

Figyelt kérdés

Van egy kollégám és folyton egy régi rádióval vacakol. Alig lehet behangolni.

Kitaláltuk páran, hogy csinálunk egy kis adót és kicsit megvicceljük.

Neten van 1-2 kapcsolási rajz, de nem tudjuk, hogy milyen erőset érdemes csinálni.

Szerintetek?


2013. okt. 7. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Törvénybe ütköző amit tenni akartok, és az is illegális, hogy tanácsot adok nektek. 1 watt bőven elég.

Sőt, ha preparálni tudjátok az asztalt, vagy polcot - egy koax-kábelen a régi rádió közelébe vinni az adást egy "fekete-kalapos" tranzisztor teljesítménye is elég.

Egy jól elrejtett kábelre, és dróthurokra gondolok, pl. asztallap alá.

Legyetek ügyesek,és körültekintőek, más rádióját ne zavarjátok! Csak a kiválasztott kapja a műsorotokat.

2013. okt. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg egy FM transmitter, amit autós használatra árulnak (egy szivargyújtó-konnektor adapterrel kombinálva)? Az legális.
2013. okt. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A frekvencia használata nem legális de mindegy! Te ezt nem fogod soha megérteni!
2013. okt. 10. 18:41
 4/7 anonim ***** válasza:
De legális, ha az adó nem nagyobb teljesítményű, mint 50 nanowatt. A transmitterek általában ekkora teljesítményűek, hatósugaruk lehet akár 30 méter is. Tehát egy ilyen eszköz szerintem tökéletes lenne nektek.
2013. okt. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha elég közel van a vevőhöz, simán elnyomja. Tudom, pár éve mi is poénkodtunk, hogy ráállítottuk a Mária Rádió frekijére, és Marilyn Mansont tettünk be, amit a rádió úgy reagált le, hogy a transmitter hangja szólt, miközben az RDS kiírta, hogy Mária :D Amúgy meg a kisugárzott teljesítményre értettem a nanowattot, ami, ha nem tudnád, annak a mértékegysége :D (attól még, hogy bunkómód reagálsz, nem fogsz semmit megoldani, ezt csak jó tanácsként mondom.)
2013. okt. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elárulnád, hogy mért nem tudsz normális hangnemben írni? Tanácsot kérsz, és elküldöd a válaszolót a fenébe... Tudok egy jó pszichiátert, adjam meg a számát?
2013. okt. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kösz nem kell. 2 éves vagyok! :)

Mert hülyeségeket írsz! Már válaszoltak, és direkt irkálsz mikor megkértelek, hogy menny el!

2013. okt. 12. 19:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!