Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik akku-elem a legjobb,...

Melyik akku-elem a legjobb, milyet vegyek, hogy sokáig bírja?

Figyelt kérdés
Van egy hiperszuper fuji gépem, de sokat fogyaszt és nagyon hamar lemerülnek az elemei. Vakuval kevesebb mint egy órát bír, vaku nélkül 1,5-2 órát. Nekem viszont sokat kéne fényképeznem egész napos rendezvényeken. Szoktam több elemet vinni, ha lemerül rakok be másikat, de azért nem szeretnék több doboz elemmel mászkálni. Jelenleg 15 van, így 3x tudok cserélni. Szóval örülnék valami tartósabbnak. Milyet vegyek szerintetek? Melyik jó fajta? Baj az, hogy egyszerre 4 különböző fajta elem van a gépben? Legtöbbször így használom, mert azzal az elemvariációval bírja legtovább.
2013. szept. 29. 11:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy egyébként csak az számít, hogy hány mah? Mások azt mondták, hogy vegyek varta ready 2 use elemeket, van nekem kettő belőle, 2100 mah. Nem tudom van-e belőle nagyobb. Viszont van sony is, de abból csak egy, ezért nem tudom, hogy 4 ilyen meddig bírná.Az a legtöbb, 3800 mah.
2013. szept. 29. 11:40
 2/4 anonim ***** válasza:

A mAh a kapacitást jelöli, minál nagyobb, annál tovább bírja. De csak minőségi akkukat vagyél, a kínaiban van 5000mAh-s is, papíron, aztán jó ha tud 500-at.



A Varta ready2use és a Sanyo eneloop akkuk a legjobbak, nagyon tartósak.


[link]


[link]


Ezek jó akkuk, és elég jól bírják. Én ilyeneket használok, és meg vagyok elégedve.



A másik akku család az a Lidl Tronic akkujai. Azok 2300mAh-sak, valamivel rosszabbak mint a varta vagy a sanyo, de nagyon megérik az árukat. Talán egy ezres szokott lenni a négy darab. Nekem van kék, piros fekete tronic akkum is, igazából nincs rá panasz.

2013. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor inkább a kettő közül vegyem valamelyiket, vagy vegyek 4 sony-t (3800 mah)?
2013. szept. 29. 14:12
 4/4 anonim ***** válasza:
A sony akkuit nem ismerem, így arról nem tudok véleményt formálni. Nem tudom, hány töltési ciklust bír, nekem a legrégebbi garnitúra eneloop és ready2use akku garnitúrám három éves, és szinte semmit nem csökkent a kapacitása. Olyan töltővel használom, ami egyesével figyeli és tölti az akkukat (Tronic töltő, azt is ajánlom).
2013. szept. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!