Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy effekt pedálom amihez...

Van egy effekt pedálom amihez 9V-os adapter kell, de csak 12V-osom van. Használhatom azt károsodás nélkül?

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Haználhatod, ha az adapter dugó polaritás ugyanúgy van bekötve mint a 9V-osé és egyenáramot ad le.

De arra vigyázz, hogy a gagyibb adapterek feszültsége a névleges terhelésnél éri el a megadott feszültséget, terheletlenül (vagy kisebb terhelésnél) 12V helyett akár a 16-18V-ot is elérheti, ami már nem tesz jót a pedálnak.

Szóval mielőtt rádugod érdemes ellenőrizni a feszültséget egy voltmérővel, 12V-nál semmiképpen ne legyen több.

2009. nov. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem inkáb nézz utána neten és vegyél 1-2000 forintért egy 9 voltos adaptert nem nagy pénz érte és akkor nem gyulladsz meg xD
2009. nov. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
igen, vigyázni kell vele, én pont a napokban füstöltem ki így egy Artec pedált, 9V-os helyett 16V-osat dugtam rá, iszonyú füstszag, aztán füst is és kész vége, azóta nem szól.. nem akarok off-olni, de valaki nem tudna segíteni hogyan lehetne megcsinálni?
2009. dec. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!