Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen számitógépet érdemes...

Milyen számitógépet érdemes venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy komplett gépcserét de olyat szeretnék ami olcsó és jó a mai játékokhoz képest. Szerintetek milyet vegyek, nem tudom milyen árakban vannak a jó gépek.

2013. szept. 23. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem is értesz hozzá,aminek az lessz a vége hogy rátukmálnak valami szrra ami drágább lessz,esetleg valami rosszatt állitanak neked össze!
2013. szept. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

De hogy kérdésedre válaszoljak.

Manapság normális gép igynéz ki.


CPU : Intel vagy AMD legalább 4magos 2,4 gigahertz fölött,esetleg 2magos de az legyen 3.0GHZ-es,én inkább Intelre szavaznék.


HDD: legalább 750-es 1terás vinyó,ha lehet legalább 16-32mega cache-es legyen és legalább Sata 2.A fordulat nem muszály hogy 7200-as legyen ,jó az 5400 is nem kell hogy vinnyogjon.


VGA: Amit legutóbb vettem az 1GB GDDR5-ös igazándiból nemtudom mennyi órajelen fut de olyan 20-30ezer között vettem,ATI-t ajánlom de az NVIDIA-is elég jó :)


MEMÓRIA: Minimum 4-6 gigabájt ram,de ajánlatos 6-al inditani DDR3 és legalább 800-1000MHZ körüli órajelen mozogjon.


TÁP: Minimum 550Wattos táp,innen indulj ki ajánlom a Chieftec-t mert elég jó,de ez a belépőszint 500-600 körüli de inkább 550watt-tól felfele.


Ja és egy jól szellőző ház ,most nem akarok linkelgetni mert nem biztos engedi az oldal,de az ipon.hu-n van fennt a KOOLINK nevü házaknál 12ezerért ilyen nagy oldal ventilátoros ledes ház.Na az elég frankó,jól szellőzik jól hüti a dolgokat.A többit rádbizom de minimum szerintem ilyen legyen egy gép,enyém is hasonló csak a processzorom gyengébb,és azért nem újitottam mert megmondom őszintén elég szrok a mai játékok :D,Remélem Tudtam segiteni.

2013. szept. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
#2: "...atit ajánlom..." meg hozzá egy két hónapos ati-kártya-kezelési-előfizetést, ha játszani is akarsz rajta. Több a baj az atival, mint nvidiával.
2013. szept. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Osynho ***** válasza:
Mennyi hozzá nem értő ad tanácsot... Borzalom. :/
2013. szept. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nemtudom most milyen az ati,régen jóvolt :).Akkor adjál te tanácsot,te is irhatsz.
2013. szept. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Osynho ***** válasza:

"CPU : Intel vagy AMD legalább 4magos 2,4 gigahertz fölött,esetleg 2magos de az legyen 3.0GHZ-es,én inkább Intelre szavaznék. "


Mivel 19ezerért kapni Athlon II 750K-t, így 2 magosokkal nincs értelme foglalkozni. :) Miért intelre szavaznál?


"HDD:legalább 750-es 1terás vinyó,ha lehet legalább 16-32mega cache-es legyen és legalább Sata 2.A fordulat nem muszály hogy 7200-as legyen ,jó az 5400 is nem kell hogy vinnyogjon. "


A fordulatszám az egyik legfontosabb tényező, ami a sebességet befolyásolja, tehát ez butaság.


"VGA:Amit legutóbb vettem az 1GB GDDR5-ös igazándiból nemtudom mennyi órajelen fut de olyan 20-30ezer között vettem,ATI-t ajánlom de az NVIDIA-is elég jó :) "


Sok éve nincs olyan, hogy Ati, az amd gyártja a radeonokat. Ez is olyan nesze semmi fogd meg jól tanács.


"MEMÓRIA: Minimum 4-6 gigabájt ram,de ajánlatos 6-al inditani DDR3 és legalább 800-1000MHZ körüli órajelen mozogjon. "


A memóriákat célszerű dual channelben venni, tehát párosával. A 6gb meg nem jön ki, csak 3db modulból. 800mhz-es ram nem is kapható desktop gépekben, sőt az 1333 az alap, de az 1600 se drágább szignifikánsabb. Ezért sem értem miért írtad ezt.


"TÁP: Minimum 550Wattos táp,innen indulj ki ajánlom a Chieftec-t mert elég jó,de ez a belépőszint 500-600 körüli de inkább 550watt-tól felfele."


Miért minimum az 550W? Egy modern alkatrészekből összerakott, játékok futtatására is alkalmas gép 200W körüli fogyasztással működik. Minek ehhez majdnem 3x akkora táp? A Chieftec egy márka, de nem gyártó. Vannak gyengébb termékei is, így globálisan nem jó ajánlani, pontos típust annál inkább.


Nem bántásból írtam ezeket, ne érts félre, csak a kérdezőt kellene érdemben és helyesen tájékoztatni.


3. válaszoló:


"#2: "...atit ajánlom..." meg hozzá egy két hónapos ati-kártya-kezelési-előfizetést, ha játszani is akarsz rajta. Több a baj az atival, mint nvidiával."


Nem tudom miről beszélsz. Elég nagy butaság. Itt is megjegyezném, hogy nincs már ati.

2013. szept. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
De ember kit érdekel hogy most amd gyártja mikor 2000évig Ati-nak hivták akkor még mindig ATI-nak fogom hivni,gondolom mondjuk most telenor-os telefonszámod van még mindig pannon jut eszedbe omg....Próbálj meg akkor olyan gépet összekovácsolni egy minimális 300wattos táppal nagy pénzbe merek fogadni hogy az első komolyabb játéknál lefüstöl,de te vagy a nagy ász....
2013. szept. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Osynho ***** válasza:
Ki beszélt 300W.os tápról? :D Egyébként elvinné. Nagyobb fogyasztású gépem ment 360-assal. Nem értem miért kell idegeskedni... :)
2013. szept. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Senki nem idegeskedik,dehogy vinné.
2013. szept. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Osynho ***** válasza:

Ha egy táp összteljesítménye 300W, 12V-on meg tud 260-280W-ot, akkor miért ne vinné a 200W-ot fogyasztó konfigot? :D Magyarázd el nekem.


És az én 250-300W-ot kajáló gépemet hogy vitte a 360W-os táp? Csodát láttam talán? XD

2013. szept. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!