Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Áramerősség maximum-minimum,...

Áramerősség maximum-minimum, hogyan van ez?

Figyelt kérdés

Van egy készülék, (egészpontosan egy telefon vésztöltő) amire azt írják, hogy bemenete 5V 500mA maximum.


Ezt alapvetően egy laptop vagy PC USB aljzatáról lehetne feltölteni, hogy vész esetén a kütyüről visszatöltsem a telefonomat.


Ezt a készüléket ha én egy Motorola USB töltőfejbe csatlakoztatom (Output: 5,1V 850mA) akkor kinyírja?


Mert vésztöltő csak 500mA-t kér maximum, ez 850mA-t adna. Vagy azt jelenti, hogy maximum 850mA-rel terhelhető, a vésztöltő csak 500-at fog megenni belőle?



2013. szept. 22. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha töltöd, a hálózati adaptert max 500mA-al terheli.

Ha kisütöd (telefont töltesz vele) akkor max 850mA-t képes leadni.

Nincs kinyírás, nincs para.

2013. szept. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kösz-kösz. Mert a telefon vésztöltőhöz nem adnak töltőt, azt a PC-ről kellene tölteni. De ha lenne velem PC akkor feltölteném arról a telefont :)))

A telefon töltője meg úgyis nálam lesz, (ez a 850 mA-es) akkor arról fel tudom tölteni a vész-akkut.


(4 napig kellene ellátni 3 ember telefonját, és hálózati töltésre lehet nem lesz lehetőség.)

2013. szept. 22. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:

"Kösz-kösz. Mert a telefon vésztöltőhöz nem adnak töltőt, azt a PC-ről kellene tölteni. "

Nem tesz semmit.

2013. szept. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor még azt is jó lenne tudni, hogy mekkora a benne lévő akku kapacitása, mert 4 napig 3 ember teledonja, az kb. 10 töltés, ha minden telefon naponta kér enni. Szóval a beépített akkunak legalább 10 telefonakku kapacitásúnak illene lennie, hogy értelme is legyen magatokkal vinni.
2013. szept. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1000 mAh-s. Azért nem arra kell, hogy 3 ember csontra ki tudja meríteni a telefonját, és a nulláról teljesen feltöltse e az eszköz :)

Na jó, a 4 nap durva számolás volt, egészpontosan 1. nap 13 órától 3. nap este 10 óráig kellene áthidalni a telefonok saját akkujával és ezzel a póttöltéssel.

Időközben elképzelhető, hogy lesz 230V, de eléggé esetleges. (A Horvát Vasutak hálókocsijaiban nem tudom mennyire alapfelszereltség :) )


Meg valójában nekem kellene, de ha az utitársam telefonja merül le, nem fogom tőle megtagadni :)

2013. szept. 22. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!