Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Magyarországon lehet venni...

Magyarországon lehet venni chipeket? Nem kutyába! Hobbi célra!

Figyelt kérdés
ha igen hol?mennyiért?ha lehet linkeljetek oldalakat.
2013. szept. 14. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elektronikai boltokba lehet kapni, az ára sok mindentől függ. Integrált áramkör (IC) néven keresd.
2013. szept. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen célra kellenek neked? Mert ugye ettől függ. Ha dekorációnak, akkor ne elektronikai boltban vedd, hanem szerezz bontottakat. Nekem is van valahol egy doboz rossz integrált áramköröm, tranzisztorom.
2013. szept. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hobbi célra kéne várom a válaszokat lehetőleg ne internetes rendeléses oldalt hanem pontos címe pest és környéke!
2013. szept. 23. 19:32
 4/11 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy hobbi célra kell, de valami konkrétabbat. Mert hobbi cél ha építeni akarsz egy astabil multivibrátort, az is ha egy kis cnc vezérléséhez kell csip, de az is, ha fel akarod ragasztgatni a falra.
2013. szept. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
sok féle kell.többet szeretnék venni,de monoron lakok bp.-től 36km-re.és ezen a chipes téren még nem vagyok tapasztalt.a többi elektronikai téren már közepes vagyok.ezér vágok most bele ebbe is,ha vannak chipjeim(ic).de semmi címet nem találok,semmit!
2013. szept. 23. 22:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha áramkrökhöz kell, akkor elsőnek egy-egy kapcsoláshoz érdemes megvenni az IC-ket. Én egri vagyok, így hogy hol vedd nem tudok segíteni. Én a hestore-ból vagy a hq elektronikából szoktam rendelni.
2013. szept. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
át néztem az oldalakat.az integrált áramkőr megvan,de ami nekem kell nincs meg.nem értem.a chip az egy zöld téglalap,négyszög.és pár mm vastag.ezek meg feketék vas lábakkal.lehet hogy csak én vagyok hülye,de azt írtam chipet hol lehet kapni,amin nincs semmi,hanem én programozom.segíts már eligazodni.
2013. szept. 24. 20:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt nem értem hogy ilyen szintű hozzá nem értéssel mi a célod vele. Elektronikai téren nem közepes vagy, hanem éj sötét.
2013. szept. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
csak az(ic)-khez nem értek mert ilyenekkel még nem szereltem.
2013. szept. 24. 20:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Meg fogsz lepődni: Rengeteg kivitelük van. Máris sikerült szűkítened a kört. Neked programozható integrált áramkör kell. Ezek a mikrokontrollerek. Ez lehet a pl PIC, AVR pl.



Ráadásu létezik láb nélküli kiadásuk is. Például QFN tokozású "chip". Csak ezt Te biztos nem tudod beforrasztani.


Egyébként ezek mind programozható IC-k:


[link]


De hogy ezeket használni tudd szükséged van elektronikai ismeretekre, és persze programozni is tudni kell. Ezeket tudod használni hobbi célra.

2013. szept. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!