Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem erős/gyenge...

Tudnátok nekem erős/gyenge áramú berendezéseket írni 10-10-et?

Figyelt kérdés

2013. szept. 8. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem párat te is tudsz.


Mi volt az, ott előtted, amikor ezt a kérdést megszülted, amin nézted az oldalt? És mihez volt csatlakoztatva?


Aztán nézz körbe otthon. Ugye nem hideg vízben fürdesz, valami megmelegíti. A romlandó ételeket valami hűti. Ha emeletes házban laksz, ott is van valami, hogy ne kelljen lépcsőt mászni. Tényleg csak nézz körül céltalanul, és negyed óra alatt meglesz a 10-10 készülék.

2013. szept. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ ezeket én is tudtam csak több kéne :)
2013. szept. 8. 18:54
 3/7 anonim válasza:

Erősáramú berendezésekkel lehetsz gondba talán...

Erősáramúak: Generátor, transzformátor, távvezeték, árambontó, szikraköz, ívoltó. Hát most csak ennyi jut eszembe sajna.

2013. szept. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon keversz, nem csak az áramszolgáltatás és elosztás berendezéseim tartoznak az "erősáramű berendezés" csoportba, hanem minden, ahol az elektromos áram munkát végez, és nem információtovábbításra szolgál.


Erősáramú berendezésnek számítanak a kisfeszültségű erősáramű berendezések is (a jogszabály nyelvén a kisfeszültség a hálózati feszültséget jelenti).

Ebbe gyakorlatilag belefér bármi a villanybojlertől az elektromos fűnyíróig, láncfűrészig az összes elektromos kisgép, ami nem törpefeszültséggel (>42V) működik.


Gyengeáramúnak meg sorold fel az összes hordozható szórakoztató elektronikai és informatikai eszközt, ami eszedbe jut. Mobil, tablet, kamera, gps, riasztó, füstérzékelő... végtelen a sor.

2013. szept. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
47%

Ajjajj...


Akkor engem csúnyán félretájékoztatott a villamosmérnök diplomával (is) rendelkező tanárom.

2013. szept. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat nagy nehezen megoldottam :)
2013. szept. 10. 18:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne vergődj a diplomáddal. Mielőtt beírtam, elolvastam a neten pár jogszabályt. Ez van, nem fogok hasraesni a papírod előtt. Ne adj igazat, nekem nem kell, mert már van.
2013. szept. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!