Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell megmérni a feszült...

Hogyan kell megmérni a feszültséget amin egy led működik?

Figyelt kérdés

Pl. 12 Voltos aksit megmérem simán fogyasztó nélkül akkor 13 Volt körül lesz. Ha rákötök egy előtét ellenállással ellátott LED-et és rámérek multiméterrel, akkor a feszültség még mindig 12 Volt felett lesz, miközben a LED 20mA-t vesz fel (amihez tudom hogy 3 Volt kell, de nekem valahogy ki kellene mérnem azt a 3 Voltot). Nem tudom érthető voltam-e :D

Régen egyszer csináltam ilyet, a led karakterisztikáját kellett kimérni és kirajzolni grafikonra, és ott valahogy ki tudtam mérni hogy pl. 20mA-t hány volton vesz fel, pedig ott is volt előtét ellenállás, és valahogy az ellenállás nélküli eredményt megkaptam.

Valahogy kivitelezhető ez?



2013. júl. 19. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért az akkura mérsz rá? Miért nem a led lábain méred a feszültséget?
2013. júl. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ott mérem és még sem megy lejjebb 12-nél :(
2013. júl. 19. 12:30
 3/5 A kérdező kommentje:

Összejött :D

Most valahogy lement 3 Voltra.

2013. júl. 19. 12:43
 4/5 anonim ***** válasza:

A led nyitófeszültsége fix!


A leden mindig ugyanakkor a feszültség esik, az áramerősséggel pedig befolyásolhatod a fényerejét.

Ha a leden eső feszültséget akarod megmérni, akkor a leddel kell párhuzamosan kötnöd egy fesz. mérőt. ( Az előtét ellenállást ne mérd bele! )

2013. júl. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért a LEDnek is változik a feszültsége. Ha nő az áram nő a feszültség is!

Alap fizika!

2013. szept. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!