Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mitől zöld a medence vize-...

Tanyapopovich kérdése:

Mitől zöld a medence vize- Egy este után?

Figyelt kérdés
Mitöl zöldült be a medence vize 12 óra alatt? Kapott algaölőt azonnal, klórtabletta volt benne, friss víz. Lefekvés elött hypot is öntötttünk bele és 1kg sót is. Több ötletem nincs

2013. júl. 16. 07:27
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Megy a forgatás rendesen? Klór tabletta volt benne, vagy van is benne? Csapvízzel vagy kútvízzel töltöttétek?

Ha elkezd zöldülni, előbb klórral helyre kell állítani a ph értéket, majd ha megfelelő az érték, utána kell az algaölőt bele önteni, különben nem használ. Valamint nem árt folyamatosan forgatni, és a szűrőt gyakran kimosni.

2013. júl. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés lehetett a klór tabletta, illetve forgatni kellene szűrővel.
2013. júl. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első mekkora hülyeségeket írtál!! A klórtablettával nem tudja beállítani a PH szintet, amit egyébként először is be kell állítani,mert különben a klór nem használ semmit! Kérdező, azt nem írtad,hogy tettél bele PH beállítót? Általában PHminuszt kell bele tenni,hogy a ph színt jó legyen. Utána jöhet a klór és szinten tartáshoz a klórtabi. Nekünk mióta medenceszezon van (tavasz óta) kristálytiszta a víz. Persze a vízforgató is megy rendszeresen.
2013. júl. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vazze srácok, leírtam hogy klórabletta van benne. 800 wattos szivattyút tettem a gyári fos helyére. Mégis szar az egész, leengedtem 8000 liter vizet. Most ujra feltöltöm, de nem teszek bele semmit.
2013. júl. 17. 09:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen leirtad.h klortabletta van benne,de mi meg írtuk,h kezdesnek kell bele gyorsaklor vagy valamilyen klorgranulatum. nem elég a klortabi,m az csak szintentartashoz jó. Ha nem teszel bele semmit azzal még rosszabb lesz. simán rendbe lehetett volna hozni még klorsokkal. este tegyél bele 70g gyorsaklort és tökéletesen rendbehozza. persze a ph szintet előbb allitsd be phminusszal. nem ordongosseg ám. :)
2013. júl. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szóval kútvízzel töltötted föl. Először PH beállítás, aztán sokkoló klórozás aztán ha a túlzott klór eltávozott a vízből klórszint beállítása. Se só se hypo nem kell oda. 8 m3 víz rendezése nem ördöngösség, persze ha olyan a kútvíz összetétele, hogy nem tudod a PH-ját beállítani, vagy túl vasas, akkor küszködhetsz vele egész nyáron.

Látom, lehet, hogy nincs vezetékes vized, akkor szívás, de ha megcsinálod a sokkolást és nem vasas a víz, akkor talán összejöhet.

2013. júl. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és milyen szűrőben cseréltél szivattyút? Homokszűrő, vagy a papírszűrőt járatod a 800w-ról? Nem az a lényeg, hogy mozogjon a víz, hanem, hogy közben szűrjön is valami. Szerintem ez felesleges árampazarlás, a papírszűrős megoldás olyan, mintha egy Trabant 601-be raknál egy 8000cm3-es teherautó motort, semmi értelme. Nekem 400w-os homokszűrő 23m3-es medencét lekezel.
2013. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
64%
5 köbméter vízhez 4 L ecetet az ecet hejreállítja a ph-t, és az algát megöli!
2013. júl. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!