Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lelehet zárolni a számitógépen...

Lelehet zárolni a számitógépen a mappákat valamilyen kóddal?

Figyelt kérdés
Leszeretném jelszoval védeni a mappáimat mert közös gépünk van, és nem szeretném ha más is látán őket. ez lehetséges? valamilyen programmal? vagy bármivel..
2009. okt. 18. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha XP-d van, akkor az alábbiakban, ezt találtam, ha Win7-ed, akkor van olyan fül.

1.) Új felhasználói fiók létrehozása

START MENÜ - BEÁLLÍTÁSOK - VEZÉRLŐPULT - FELHASZNÁLÓI FIÓKOK - ÚJ FIÓK LÉTREHOZÁSA


2.) Mappa megjelenítés Ki kell kapcsolnod az egyszerű megjelenítést, hogy lásd a BIZTONSÁG fület

VEZÉRLŐPÜLT - MAPPA BEÁLLÍTÁSAI - NÉZET -

Egyszerű fájlmegosztás használata (ajánlott) elől szedd ki a pipát


3.) Hozzáférés beállítása

JOBB KLIKK a mappán intézőben vagy sajátgépben,

TULAJDONSÁGOK

BIZTONSÁG FÜL

és itt személyre szabhatod, hogy melyik felhasználó és csoport, milyen jogosultságokkal rendelkezik (írás/olvasás/módosítás/listázás, stb)

2009. okt. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi. de én nem erre gondoltam. :)
2009. okt. 18. 21:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából a felhasználói fiókokkal lehet ezt szakszerűen és (nagyjából) megbízhatóan elvégezni. Egyébként más, (ingyenes) megoldásról még nem hallottam. Igazából a mappa egy fájlrendszer-szinten létező objektum, és mint olyannak, legfeljebb a hozzáférhetőségét (aminek nincs értelme fiókok nélkül), illetve az attribútumait állítgathatod (van titkosított attribútum, de külön felhasználói fiókok nélkül ennek sincs semmi értelme...).

Létezhet ilyen program, de az nem csinálna egyebet, mint folyton figyelné (gondolom beépülve az eseménykezelő-sorba) a könyvtárak megnyitását, és a megjelölt könyvtárhoz nem engedne hozzáférést biztosítani. Csakhogy ez a védelem az adott alkalmazás eltávolításával vélhetően megszűnne.

Esetleg tömörítsd össze a kényes cuccaidat, és a tömörített fájl (újabb szóhasználattal tömörített mappa... ami kicsit csalóka, mert valójában az nem is mappa) már jelszavazható.

2009. okt. 19. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!