Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legjobb....

Szerintetek melyik a legjobb. Szamitogep Vagyis LAPTOP?

Figyelt kérdés

2013. júl. 8. 07:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Én az asztali számítógépre szavazok.

- Ugyanannyi pénzből jóval erősebb asztali számítógépet lehet venni, mint laptopot

- Könnyen bővíthető (cserélgetheted a processzort, a videókártyát, ha kifogysz a tárhelyből simán berakhatsz még két winchestert, stb.)

- Jóval kevésbé melegszik.

A laptop egyetlen előnye a hordozhatóság.

2013. júl. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És a másik szerintem legnagyobb erénye,hogy nem búgja szét a fejed.
2013. júl. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűsítsük le a kérdést pár szempontra.


A) Akarod magaddal vinni bárhova is?


Ha igen, akkor laptop, vita nincs


Ha nem:

B) A fogyasztás számít, vagy a nagyobb teljesítmény?



Ha a fogyasztás, akkor laptop, egy egy mini PC. Ha a teljesítmény (játékok, videókonvertálás, tervezőprogramok, 3d alkalmazások), akkor PC. Ha a fogyasztás, akkor laptop. Ha mindkettő akkor nagy teljesítményű laptop.


Az előző kérdést véglegesen eldönti:

C) Ha nagyobb teljesítményű eszköz kell, akkor mi a fontosabb, hogy olcsóbb legyen, vagy hogy kevesebbet fogyasszon?


Ha inkább többet fizetsz érte, de kevesebbet fogyasszon, akkor laptop. Ha úgy döntesz, hogy inkább olcsóbb legyen, mint alacsonyabb fogyasztású, akkor pedig PC.



Persze van még jó pár szempont, de ezek alapján már be tudod lőni mire van szükséged. Nekem pl van egy nagy teljesítményű PC-m, azon szoktam dolgozni, meg van egy laptopom, ezt használom netezésre, az összes olyan feladathoz, ami nm igényel nagy erőforrásokat, meg ha mobil gép kell. Kiválóan kiegészítik egymást.

2013. júl. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mind2 másra van. Attól függ mire kell. Játékra mindenféleképp az asztali. Ha munkához kell és esetleg hordozgatni akkor laptop. Ugyanannyi pénzből erősebb asztalit kapsz, de ahoz még külön kell venni monitort meg egyebeket. Asztali gép másik előnye hogy olcsóbb a szervíz és bármikor kicserélhetsz benne szinte bármit. Viszont az asztalival legritkább esetben fogsz kiűlni a kertbe, vagy játszani a vonaton. Vásárlás elött el kell dönteni hogy mire kell.
2013. júl. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Laptop kene
2013. júl. 11. 08:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!