Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehet internetet csinálni?

Hogy lehet internetet csinálni?

Figyelt kérdés
Kábeles netünk van, a szolgáltató adott hozzá egy modemet, viszont a ház másik sarkába is kéne internet ( wifi nem jó, túl nagy a lakás ) Namost, ott van kábel, amin a tv is bejön. Ha ezt én kettéosztom, és az egyik végét egy internetről, csak úgy vásárolt modemba bedugom, akkor az működni fog? Ha igen, akkor tudtok ajánlani modemokat? Ha nem, akkor hogy lehetne megoldani?

2013. júl. 3. 21:15
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
Az úgy nem vitelezhető ki. Vegyél erősebb Wi-Fi -t, jelismétlőt vagy vidd oda az UTP kábelt a routerből.
2013. júl. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az egésszel annyi a problémám, hogy a készülékek amiket netre akarok kötni nem wifi képesek. Tehát ha modemet veszek valahonnan az nem jó. És a szolgáltatótól lehet venni még egy modemet?
2013. júl. 3. 21:46
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

"És a szolgáltatótól lehet venni még egy modemet?"


Szerintem csak másik előrefizetéssel ad.


"Az egésszel annyi a problémám, hogy a készülékek amiket netre akarok kötni nem wifi képesek."


Akkor Wi-Fi képessé kell tenni. Venni kell USB/PCI/PCI-E adaptert.

Vagy ha olyan a cucc, hogy csak LAN összeköttetésre van lehetőség, és nem szerelhető bele utólag semmilyen Wi-Fi adapter, akkor is megoldható a dolog Wi-Fi -vel. Veszel egy Access Point -ot is a Wi-Fi router -hez, azt kliens módba állítod, hogy vegye a router jelét, az Access Point -ból kijövő UTP kábelt meg a géphez kötöd.

2013. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
USB adapterrel meg lehet oldani, viszont sok készülék van a szobában (pl:blu-ray lejátszó) amihez csak a gyártó adaptere jó, ami horribilis összegekbe kerül. Arra gondoltam, hogy oda viszem a modemet, a routerrel együtt, és a ház másik felében lévő számítógépbe veszek egy ilyen adaptert. A probléma ott van, hogy ha ott lenne a wifi, akkor a laptop nagyon gyengén érzékelné. Ha ebbe is veszek egy adaptert, akkor ez valamennyire megoldódik? Most elég hülyén magyaráztam el, de már fáradt vagyok :)
2013. júl. 3. 22:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Utánanéztem ennek az access point nevű dolognak, úgy tűnik ez lesz a megoldás, tudnál valami olvasnivalót adni a témában?
2013. júl. 3. 22:51
 6/8 P.O.C. ***** válasza:
2013. júl. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, esetleg milyen árban érdemes venni? láttam 5-7 ezerért, az megbízható? Vagy milyent ajánlanál? 10.000 körül akarom megúszni.
2013. júl. 4. 11:43
 8/8 anonim válasza:
Szerintem egyszerűen vegyél egy vezetékes routert, amit a modem mögé tudsz kötni, és abból szét tudod osztani a netet utp-vel. Stabilabb és gyorsabb lesz, és nem is fogja lopni a neted a szomszéd...
2013. júl. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!